1 096 день війни
Особовий склад
867 180
Танки
10 168
Артилерія
23 582
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 081
Крилаті ракети
3 064
Гелікоптери
331
БпЛА
26 428
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,56
41,33
43,52
43,3
Завтра у Мюнхені стартує конференція з безпеки: чого очікувати Україні
Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

Завтра у Мюнхені стартує конференція з безпеки: чого очікувати Україні

Цього тижня, 14-16 лютого, відбудеться 61 Мюнхенська безпекова конференція. Головні теми — припинення війни в Україні, енергетика, кліматичні зміни, розвиток штучного інтелекту, міжнародна торгівля. Проте у центрі уваги все ж буде ситуація в Україні.

Що таке Мюнхенська безпекова конференція

Мюнхенська конференція з безпеки — щорічна міжнародна конференція, яка проводиться в Мюнхені (Німеччина) кожного лютого з 1963 року. У межах заходу політики, військові й представники бізнесу, неурядові організації та експерти з питань безпеки обговорюють актуальні питання у сфері безпеки, поза дипломатичними й протокольними вимогами.

Головною метою конференції є обговорення актуальних питань зовнішньої політики, політики безпеки та оборони. Це найбільша у світі конференція з такого роду питань.

Як заявляв державний секретар США Марко Рубіо в інтерв’ю SiriusXM Patriot, цього року головною темою обговорення на Мюнхенській безпековій конференції, яка пройде 14-16 лютого, буде питання війни Російської Федерації проти України.

Хто представлятиме Україну у Мюнхені

За словами очільника Офісу президента Андрія Єрмака, гарант Володимир Зеленський очолить українську делегацію на Мюнхенській безпековій конференції. Він зазначив, що українська делегація на конференції представить свою позицію щодо припинення війни та своє бачення того, як можна досягти тривалого і міцного миру. До того ж, за словами Єрмака, планується обговорити гарантії безпеки для нашої держави. Сам Зеленський своїх планів щодо візиту на конференцію поки не розкривав.

Натомість варто зазначити, що минулого року Володимир Зеленський також був присутнім на заході та відкривав його своїм виступом. Зокрема, минулого року очільник держави говорив про Україну в НАТО та ЄС, завершення війни в Україні та звільнення від російської агресії світових інституцій та економіки.

Також на заході будуть присутніми понад 60 глав країн та урядів та понад 100 міністрів. Зокрема, США представлятимуть віце-президент Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо та спецпредставник США з питань України та РФ Кіт Келлог. Водночас представників країни-агресорки на конференцію не запрошували.

Мирний план для України

Видання Bloomberg із посиланням на неназвані джерела повідомляло, що на Мюнхенській безпековій конференції Сполучені Штати Америки планують презентувати план завершення війни Росії проти України. Його представить союзникам спецпредставник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог.

Журналісти припустили, що американський план може містити заморожування конфлікту та залишення тимчасово окупованих українських територій у підвішеному стані, а також надання Україні гарантій безпеки, щоби Росія не змогла напасти знову.

Доповідь Мюнхенської безпекової конференції

Днями Мюнхенська конференція з безпеки оприлюднила щорічну доповідь, яку назвала "Мультиполяризація". На думку авторів, зараз країни-члени ЄС постали перед трьома головними викликами: збільшенням витрат на оборону, подоланням багаторічної фрагментації свого ОПК і значним поглибленням співпраці як між собою, так і між європейськими союзниками, які не входять до ЄС, зокрема Норвегією та Британією, а також конкретизацією обіцяних "залізобетонних гарантій безпеки" для України або окресленням реалістичного шляху України до членства в НАТО, або через надійні двосторонні домовленості.

Щодо України, то у доповіді наголошується, що тиск із вимогою припинення війни в Україні за будь-яку ціну може надати Росії перевагу та дозволити їй досягти частини своїх цілей.

"Якщо союзники України будуть наполягати на мирі за будь-яку ціну, Росія може використати цю ситуацію на свою користь, домігшись вигідного припинення вогню", — вважають експерти.

На думку авторів документа, план нової адміністрації США щодо припинення війни поки ще не зрозумілий, але якщо вони займуть більш жорстку позицію щодо Росії, ніж очікувалося, "майбутнє останньої може виглядати похмурим". До того ж фахівці зауважили, що зараз Росія вже стикається з ризиками стагфляції, а доходи від енергетичного експорту за останні два з половиною роки скоротилися майже вдвічі. Подальше падіння цін на нафту може спричинити серйозні проблеми для російської економіки.

"Під тиском економічної нестабільності, військових втрат і зростаючої ізоляції Росія може не втримати свої імперські амбіції. Це частково залежить від позиції міжнародної спільноти – чи дозволить вона Росії і надалі вести агресивну політику, чи змусить дотримуватися міжнародних норм", — йдеться у доповіді.

Натомість автори зазначили, що попри внутрішні труднощі РФ продовжує кидати серйозні виклики сильнішим суперникам. Зокрема, вона загрожує Європі через широкомасштабну кампанію з дезінформації, втручання у вибори, диверсії, спроби вбивства та брязкання ядерною зброєю.

Нагадаємо, 12 лютого відбулося чергове засідання контактної групи у форматі "Рамштайн". Його вперше очолив державний секретар з питань оборони Великої Британії Джон Гілі. На порядку денному було — прискорення постачань озброєння Україні й інші питання.

За результатами засідання майже 50 країн взяли на себе зобов’язання посилювати підтримку Києва. До того ж деякі партнери оголосили про надання Україні нових пакетів підтримки із різними видами озброєння.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама