Підтримати проект
Зеленський не виключає звільнення Маріуполя військовим шляхом
Політика, 21.04.2022 19:14

Звільнити цивільних і військових із заблокованого російськими військами Маріуполя можна двома шляхами: військовим і дипломатичним. Для реалізації першого потрібна допомога з боку партнерів, включно з поставками зброї.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час брифінгу з прем'єр-міністрами Іспанії та Данії в Києві, пише TrueUA.

"Є військовий шлях. До нього потрібно готуватися, і ми готуємося, щоб бути потужними, і тут потрібна допомога наших партнерів. Самим нам складно", – заявив український гарант.

Що ж стосується дипломатичного, то, за словами Зеленського, ним можна деблокувати людей в рази швидше, і Україна запропонувала декілька варіантів, зокрема за участю посередників, а також у форматі обміну пораненими, але Росія на це не погоджується.

Відомо, що Маріуполь є стратегічним містом для Росії, оскільки його захоплення дозволить російським силам на півдні з'єднатися з військами на Донбасі. Це також дасть Росії доступ до ключового порту. Місто з 1 березня перебуває в облозі, росіяни постійно обстрілюють його, намагаючись взяти місто під свій повний контроль.

Нагадаємо, що міністр оборони Росії Сергій Шойгу збрехав президенту країни-агресора Володимиру Путіну про захоплення Маріуполя. Захисники міста одразу ж відреагували на цю доповідь даними про знищення техніки окупантів.

Водночас Путін наказав Шойгу скасувати штурм "Азовсталі", оскільки він "недоцільний". Проте пізніше стало відомо, що в місті відбувається бомбардування і обстріл території "Азовсталі".

Політика, 21.04.2022 19:14