Президент Володимир Зеленський підписав закон №9322 про відбір суддів Конституційного суду, який потрібний для переговорів про вступ України до Європейського Союзу.
Про це очільник держави повідомив у вечірньому відеозверненні до українців. Відповідний документ, який парламент підтримав 27 липня, був передбачений у рекомендаціях Європейської Комісії щодо початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу.
У документі є норма, яка посилює роль міжнародних представників у процесі відбору суддів. У випадку, якщо через однакову кількість голосів "за" і "проти" дорадча група експертів не зможе ухвалити рішення, буде проводитись повторне голосування. Якщо ж буде однакова кількість "за" і "проти" під час повторного голосування, то голоси трьох членів дорадчої групи експертів, з яких принаймні двоє запропоновані міжнародними організаціями, будуть вирішальними.
Зеленський назвав цей документ "одним із ключових законів, які необхідні Україні для відкриття переговорів із Євросоюзом про вступ".
"Підписав один із ключових законів, які Україні необхідні для відкриття переговорів із Євросоюзом про вступ нашої держави. Відкриття переговорів — уже цього року. Закон, який гарантує прозорий, професійний і доброчесний відбір суддів Конституційного Суду. Наша держава ще на крок ближча до вступу у Євросоюз", — повідомив Зеленський.
Єврокомісія раніше уже оголосила план дій, який Україні потрібно виконати для початку переговорів про вступ до ЄС. Основні вимоги:
Нагадаємо, віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина вважає, що до жовтня 2023 року Україна не виконає усі сім рекомендацій Європейського Союзу як до кандидата у члени блоку, проте переговори про членство нашої країни в ЄС почнуться до кінця цього року.
Раніше повідомлялося, що повноправним членом Європейського Союзу Україна зможе стати не раніше, ніж за шість років. Тобто аж у 2029 році.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими