1 150 день війни
Особовий склад
938 970
Танки
10 662
Артилерія
26 530
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 136
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
33 065
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Зеленський підписав закон, необхідний для переговорів про вступ України в ЄС
Фото: Офіс президента України

Зеленський підписав закон, необхідний для переговорів про вступ України в ЄС

Президент Володимир Зеленський підписав закон №9322 про відбір суддів Конституційного суду, який потрібний для переговорів про вступ України до Європейського Союзу.

Про це очільник держави повідомив у вечірньому відеозверненні до українців. Відповідний документ, який парламент підтримав 27 липня, був передбачений у рекомендаціях Європейської Комісії щодо початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу.

Про що йдеться у законопроекті №9322

У документі є норма, яка посилює роль міжнародних представників у процесі відбору суддів. У випадку, якщо через однакову кількість голосів "за" і "проти" дорадча група експертів не зможе ухвалити рішення, буде проводитись повторне голосування. Якщо ж буде однакова кількість "за" і "проти" під час повторного голосування, то голоси трьох членів дорадчої групи експертів, з яких принаймні двоє запропоновані міжнародними організаціями, будуть вирішальними.

Зеленський назвав цей документ "одним із ключових законів, які необхідні Україні для відкриття переговорів із Євросоюзом про вступ".

"Підписав один із ключових законів, які Україні необхідні для відкриття переговорів із Євросоюзом про вступ нашої держави. Відкриття переговорів — уже цього року. Закон, який гарантує прозорий, професійний і доброчесний відбір суддів Конституційного Суду. Наша держава ще на крок ближча до вступу у Євросоюз", — повідомив Зеленський.

Що має виконати Україна для вступу в ЄС

Єврокомісія раніше уже оголосила план дій, який Україні потрібно виконати для початку переговорів про вступ до ЄС. Основні вимоги: 

  1. Ухвалення законодавства про процедуру добору суддів Конституційного Суду, яке має містити процес попереднього відбору на основі оцінки доброчесності та професійних навичок.
  2. Завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
  3. Посилення боротьби з корупцією, зокрема серед топ-посадовців.
  4. Завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП.
  5. Забезпечення відповідності законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF).
  6. Ухвалення комплексного стратегічного плану реформування правоохоронного сектору.
  7.  Впровадження закону про олігархів.
  8. Приведення законодавства про ЗМІ у відповідність з європейським аудіовізуальним законодавством.
  9. Завершення реформи законодавства для національних меншин. 
Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама