В Україні запровадили новий вид кримінального покарання. Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо запровадження пробаційного нагляду.
Про це йдеться на сторінці законопроекту №9185 на сайті Верховної Ради.
Верховна Рада ухвалила законопроект ще 23 серпня. Згідно з новим законом, у Кримінальному кодексі України з'являється стаття 59-1 "Пробаційний нагляд". Тепер суд зможе призначати пробацію на строк від одного до п'яти років. Ймовірно, таке покарання будуть призначати переважно людям, які вчинили кримінальне правопорушення вперше.
Пробація — досить поширений вид покарання в багатьох розвинених державах. Людина, яка вчинила правопорушення, за рішенням суду не потрапляє до вʼязниці, а натомість опиняється під наглядом органів пробації. Основна мета — не позбавити людину свободи, а надати їй шанс виправитися і не вчиняти повторних правопорушень. У цьому допомагатиме спеціальна служба. Людина, якій призначили пробаційний нагляд, має періодично з'являтися до спеціального органу. Суд автоматично обмежує їй можливість виїзду за кордон. На засудженого можуть накласти додаткові обов'язки: пройти курс лікування, влаштуватися на роботу, обмежити спілкуватися з певними людьми. Якщо ж засуджений порушить вимоги, то покарання можуть змінити на жорсткіше.
Зазначається, що тепер він може бути використаний за такі злочини:
У нашій країні з 2001 року є 12 різних видів покарань за кримінальні правопорушення. Цей перелік не змінювався відтоді, як у 2001 році ухвалили Кримінальний кодекс. Основні види покарань: штраф, громадські роботи, обмеження та позбавлення волі. Є ще спеціальні, які стосуються службових обмежень, однак їх застосовують лише в певній категорії кримінальних правопорушень — щодо військовослужбовців.
Нагадаємо, у Міністерстві юстиції відзначають популярність платних камер у СІЗО по всій Україні. У відомстві навіть планують запустити онлайн-бронювання. Про це в ефірі телемарафону розповів міністр юстиції Денис Малюська. Він зазначив, що платні камери функціонують по всій Україні і отримані у такий спосіб кошти дають змогу ізоляторам ремонтувати свої приміщення. За словами Малюськи, найкраще функціонує Київський слідчий ізолятор. Там "платні камери завжди у дефіциті".
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими