Фото: "Ми — Україна"

Зеленський привітав українців з Днем Державного Прапора: у Києві підняли особливий стяг (фото, відео)

Щороку 23 серпня українці відзначають День Державного прапора. Президент Володимир Зеленський привітав громадян із цим національним святом.

Привітання очільник держави опублікував у Telegram. На відео — церемонія підняття символічного стяга над печерськими пагорбами столиці. Саме він проїхав уздовж усієї лінії фронту. На прапорі залишили свої підписи військові, бойові медики, волонтери — усі, хто щодня наближає нашу перемогу.

"Сьогодні в серці України ми підіймаємо особливий прапор. На ньому — особливі слова й підписи, залишені особливими людьми. Це наші воїни, наші захисники й захисниці, наші герої, які б’ються за свободу для українців, за незалежність, за Україну, наші кольори та цей прапор", — зазначив президент.

Він додав, що прапор, який підіймають сьогодні у центрі Києва, був на різних позиціях наших воїнів — від Чернігова до Одеси, по всій лінії захисту України, в різних бойових бригадах та підрозділах. В шпиталях, де лікують поранених, в руках волонтерів...

прапор

Фото: Telegram-канал Дениса Шмигаля

"Цей прапор завжди берегтиме згадку про багатьох українців й українок, але він буде неодмінно поповнюватися та збагачуватися новими підписами наших воїнів", — наголосив Зеленський.

Очільник держави повідомив, що після сьогоднішньої церемонії кожен охочий зможе його побачити в Національному музеї війни за незалежність України.

"І настане час, коли цей особливий прапор зможе побачити вся наша вільна й мирна Україна. Вся", — сказав Зеленський.

Цікаві факти про український прапор

  • Під синьо-жовтим відбулися три проголошення Української державності: 1917, 1941 та 1990 року; і три сучасних революції: "на граніті" та обидва Майдани. Нині під цим стягом Україна веде повномасштабну війну проти Росії.
  • Серед прапорів слов'янських країн тільки український і боснійський не мають червоного кольору.
  • 27 липня 1976 року під час футбольного матчу в Монреалі між збірними НДР і СРСР на поле у вишиванці та з прапором України в руках вибіг уболівальник Данило Мигаль та станцював гопак. Акція тривала 15 секунд, після чого втрутилась поліція. На самому стадіоні 150 українців вивісили плакат із написом "Свобода Україні!"
  • Український прапор змінив кілька кольорів, перш ніж прийти до звичного синьо-жовтого забарвлення — він був червоним, малиновим і червоно-синім. У 1918 році Центральна Рада на чолі з Грушевським затвердила нинішню гаму кольорів.
  • Китайська художниця Мао Мао у 1992 році попросила першого президента України Леоніда Кравчука поміняти розташування кольорів на прапорі. Таке поєднання, на думку Мао, символізувало біди для держави.
  • У 2016 році українські альпіністи встановили наш прапор на вершині найвищого вулкана світу — Охос-дель-Саладо в Андах. Його висота — 6872 метри.
  • Уперше синьо-жовтий прапор підняли над Верховною Радою 4 вересня 1991 року.
  • Під час захисту Донецького аеропорту воїни-"кіборги", попри постійні обстріли, знов і знов вивішували прапор над будівлями. Синьо-жовтий стяг увесь цей час майорів навіть над диспетчерською вежею, аж поки ворог її не знищив. Нині двічі на рік цей стяг із Донецького летовища підіймають над військовою частиною у Кропивницькому.

Нагадаємо, українців попередили про імовірні масовані ракетні атаки на День Незалежності 24 серпня. Громадян закликали не ігнорувати сигнали повітряної тривоги. У розвідці зауважували, що це може трапитись на день раніше або пізніше, або тривати кілька днів і кілька хвиль.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 23.08.2023 09:35