Президент Володимир Зеленський розповів про зустріч з президентами Литви та Польщі напередодні знакового саміту НАТО у Вільнюсі. Також глава держави відреагував на ракетний удар окупантів по кафе в Краматорську.
Про це йдеться у зверненні президента.
У середу, 28 червня, весь день тривали роботи на місці теракту.
"На жаль, кількість загиблих збільшилась. Російські ракети забрали життя 11 наших людей, серед них – три дитини. Мої співчуття рідним. Травмовані та поранені понад 60 людей. Сьогодні працівники Служби безпеки України разом зі спецпризначенцями поліції затримала особу, яка скоригувала цей удар терористів. Просто по кафе в Краматорську, по популярній піцерії. Пошкоджено сусідні будинки, магазини, заправку. Звичайне місто, звичайне життя. Під завалами досі можуть перебувати люди", — сказав Зеленський.
Глава держави наголосив, що кожен, хто допомагає російським терористам знищувати життя, заслуговує на максимальне покарання.
"І це стосується не лише якихось там колаборантів. Про них усе ясно. Це люди без людяності. Кожен у світі, хто не розуміє, що не можна бути спільником держави-терориста, повинен за це відповідати перед усією міжнародною спільнотою. Корегувальник проходить за статтею про державну зраду. Можливе покарання — включно з довічним. Спільники держави-терориста повинні розглядатися як зрадники людства й людяності", — сказав президент.
Глава держави зазначив, що окупанти повинні відчувати, що ціна їхнього терору для них лише збільшуватиметься.
"І ми продовжимо нашу глобальну юридичну роботу, щоб міжнародні інструменти так чи інакше спрацювали для покарання всіх російських терористів і самої держави-агресора", — сказав гарант.
Президент зазначив, що політика справедливості буде однією з основ Української доктрини — фундаментального документа, який визначатиме курс нашої держави на десятиліття.
"Такий документ нам потрібен. Усі в Україні, усі наші сусіди, усі у світі мають знати, якою є наша національна мета і що ми бачимо закінченням цієї війни, як ми збираємося жити після цієї війни. Щоб там не намагалися робити окупанти проти нас і до якого б терору вони не вдавалися, їм не вдасться зламати Україну. Їм не вдасться збити нас зі шляху, який веде окупантів до відповідальності за все зроблене проти нас та який веде нас до нашої гарантованої безпеки й міцної свободи. Україна та всі у світі, хто стоїть разом із нами на захисті свободи, стоятимуть і на захисті справедливості. Справедливості для всіх, чиї життя забрав російський терор, чию долю зламала російська війна", — сказав Зеленський.
Президент наголосив, що це був дуже вчасний і корисний візит — напередодні Вільнюса.
"Формат переговорів — і спільний, і двосторонній. Зброя для України. До речі, дякую, Гітанасе, пане Президенте, за рішення закупити й передати Україні системи NASAMS, це дуже потрібно. Обговорили спільні політичні виклики — і загалом у регіоні, і між нашими країнами. Звичайно, говорили й про початок переговорів про членство України у Євросоюзі, що очікуємо цьогоріч", — заявив глава держави.
Зеленський наголосив, що говорив з військовим про війну, про наших воїнів, про нашу оборону.
"Обговорили, зокрема, й реформу обліку у військових структурах. Менше паперів та бюрократії, більше цифровізації. Обговорили реформу сержантського корпусу. Хороша розмова. Дякую за шеврони!" — сказав Зеленський.
У День Конституції України президент нагородив наших воїнів і передав державні нагороди рідним наших героїв.
"Дуже емоційно, дуже почесно. Пишаюся нашими воїнами! Вдячний за все і за врятоване життя України! Вітаю всіх із Днем Конституції та, головне, бажаю нам усім, кожному й кожній у нашій державі, лише примножувати волю, славу й незалежність України! І так буде! Вітаю також усіх мусульман України та світу із початком свята Курбан-Байрам. Хай усі ми здобудемо мир для своєї країни, для своїх країн, для своїх дітей. Чесний і справедливий мир. Дякую всім, хто воює й працює заради України! Я дякую кожному й кожній, хто зараз у боях, на бойових постах і позиціях. Дякую, воїни, за нове просування вперед!" — сказав Зеленський.
Нагадаємо, президент Зеленський вважає, що для кожного регіону, міста та громади України потрібна своя візіонерська політика трансформації. Це стосується і кожного звільненого від російської окупації регіону. За словами глави держави, питання трансформації — це дуже серйозні виклики, на які потрібно відповідати разом.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими