Фото: Рустем Умєров. Джерело: "Апостроф"

Зеленський вніс у Раду кандидатуру Умєрова на посаду міністра оборони

Президент України Володимир Зеленський вніс у Верховну раду кандидатуру на посаду міністра оборони. Відомство очолить колишній голова Фонду держмайна Рустем Умєров.

Про це свідчить відповідний проект постанови.

Сьогодні ж — у вівторок, 5 вересня, — парламент підтримав його звільнення з попередньої посади. "За" проголосували 302 народних депутати.

Народний депутат Ярослав Железняк повідомляв, що очікується внесення пропозиції від президента призначити його міністром оборони України, а саме голосування відбудеться завтра — у середу, 6 вересня.

Що відомо про Рустема Умєрова

Рустем Енверович Умєров народився в 1982 році в Самарканді Узбецької РСР, в сім’ї вихідців з Алушти (Крим, Україна). Етнічний кримський татарин і мусульманин. Закінчив Кримську гімназію-інтернат для обдарованих дітей Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим. Стипендіат за Програмою обміну майбутніх лідерів (FLEX), США. Має диплом бакалавра за спеціальністю "Економіка". Здобув диплом магістра за спеціальністю "Фінанси" у Національній академії управління. Рустем Умєров одружений та виховує трьох дітей.

Рустем Умєров

Фото: Офіс президента

Рустем Умєров розпочав свою кар’єру в компанії lifecell, обіймаючи різні керівні посади з 2004 по 2010 роки. Керував напрямками юридичної підтримки та логістики. Паралельно почав в цей час займатись інвестиційною діяльністю. У 2013 році разом із братом Асланом Омєр Киримли заснували інвестиційну компанію ASTEM і благодійний фонд ASTEM Foundation Компанія ASTEM управляє інвестиціями у сферах комунікацій, інформаційних технологій та інфраструктури. У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії "Голос" номером 18 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції.

Рустем Умєров очолює Фонд державного майна України з 7 вересня 2022 року.

Нагадаємо, що народні депутати у вівторок, 5 вересня, звільнили з посади міністра оборони України Олексія Резнікова. Відповідне рішення підтримали 327 парламентарів. Він особисто прийшов на засідання Верховної Ради, де звітував про 552 дні на посаді у Міноборони.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 05.09.2023 16:51