Колаж TrueUA

Землю накрила потужна магнітна буря: скільки вона триватиме та як вберегтися

У п'ятницю, 28 червня, Землю накрила потужна магнітна буря. Вона триватиме мінімум три дні. Це пов'язано із сильними спалахами на Сонці, які активізувались протягом останніх кількох днів. 

Про це повідомив Meteoagent

Так, у п'ятницю, 28 червня, нашу планету накрила семибальна магнітна буря (червоний рівень). Вона здатна впливати на самопочуття людей.

У суботу, 29 червня, потужність геомагнітного шторму сягатиме п'ять балів (червоний рівень). Така магнітна буря також вважається потужною. Шторм такої потужності здатен викликати негативні наслідки для людського організму.

У неділю, 30 червня, магнітна буря зменшить свою потужність та досягне трьох балів (зелений рівень). Вона вважається слабкою.

магнітні бурі

Скріншот з meteoagent.com

Наслідки магнітних бур

У цей період метеозалежні люди можуть відчути апатію, тривогу, дратівливість і невизначеність в ухваленні рішень. Може збільшитися схильність до утворення тромбів, підвищитися артеріальний тиск, порушитися сон і посилитися мігрень.

Як захиститися від впливу магнітних бур

Для кращого самопочуття під час бурі дотримуйтесь таких правил:

  1. Пийте більше рідини, а також трав’яного та зеленого чаю.
  2. Відмовтеся від кави, алкоголю, сигарет, кальяну.
  3. Їжте менше смаженої, гострої та жирної їжі, але більше сезонних овочів та зелені.
  4. Збільште фізичну активність і більше ходіть пішки.
  5. Регулярно провітрюйте кімнату і більше перебувайте на свіжому повітрі.
  6. Постарайтеся менше нервувати.
  7. Перед сном приймайте контрастний душ.

Варто зазначити, що наймасштабніша магнітна буря в історії була зафіксована в 1859 році та тривала з 28 серпня по 2 вересня. Ця подія отримала назву на честь англійського астронома Річарда Керрінгтоона. Молодий англійський вчений перший помітив, що Сонце вкрилося незвично великими плямами. Їх було добре видно, навіть без оптичних приладів. Поверх плям спалахнули дві кулі, які дуже швидко росли та були наскільки яскравими, що затьмарили блиск Сонця. Явище тривало близько п'яти хвилин.

Нагадаємо, сонячна пляма AR3697, яка нещодавно утворилась на зірці, випустила потужний спалах. Внаслідок цього на початку червня в частині Європи та Сполучених Штатів Америки були короткочасні проблеми з радіозв'язком. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими 

Lifestyle, 28.06.2024 21:30