Жаби, що мешкали на Мадагаскарі, харчувалися динозаврами

23 ВЕРЕСНЯ 2017 11:09

Вчені заявили про те, що стародавні гігантські жаби мали досить сильні щелепи для того, щоб їсти невеликих динозаврів, повідомляє TrueUA з посиланням на Science Alert.

Beelzebufo ampinga — найбільша жаба, яка жила коли-небудь на Землі. Особини даного виду мешкали на Мадагаскарі 70-65 млн років тому. При цьому вони були схожі на сучасних рогатих жаб, що допомогло вченим зробити дивовижне відкриття.

Рогаті жаби відрізняються своїми великими ротами. Спостереження за ними дозволило вченим виміряти силу стиснення щелеп стародавніми жабами.

Дослідники використовували спеціальний датчик сили, зроблений з двох пластин, покритих шкірою. Коли жаба кусала пластини, вони точно вимірювали силу стиснення її щелеп. Рогата жаба з діаметром голови 4,5 сантиметра має силу укусу 30 ньютонів (приблизно три кілограми). Це дозволяє їй затиснути в щелепах здобич, спійману за допомогою липкого язика, і не дати їй піти.

За словами вчених, рогаті жаби на відміну від більшості інших жаб, мають потужні щелепи і харчуються тваринами таких же розмірів, як і вони самі, — жабами, зміями і гризунами.

Потім дослідники вивчили ще більш великих рогатих жаб, що живуть у Південній Америці і мають рот розміром близько 10 сантиметрів: сила стискання їхніх щелеп склала 500 ньютонів (приблизно 50 кілограмів).

Рот давніх жаб становив приблизно 15,4 сантиметри завширшки, а, отже, сила стиснення щелеп — 2 200 ньютонів (близько 224 кілограмів).

За словами вчених, це дозволяло гігантським вимерлим жабам пожирати, наприклад, невеликих динозаврів.

Технології, 23.09.2017 11:09