Журналіст та головний редактор онлайн-видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов заявив, що приєднався до лав Національної гвардії України.
Таку заяву він зробив в ефірі "Радіо Свобода". Бутусов наголосив, що мобілізувався цього місяця. Однак конкретного підрозділу, де він зараз проходить службу, журналіст не назвав.
Своєю рішення про приєднання до Нацгвардії Бутусов пояснив нібито відсутність чіткої комунікації військового керівництва, привівши до прикладу нещодавній допис командира батальйону 47-ї ОМБр Олександра Ширшина, який командування в "дебільних завданнях".
"Не працює система і ми з вами, до речі, теж неодноразово про це говорили, коли обговорювали кадрові призначення в збройних силах. Я також вважаю, що не була проблема персонально управління бойовими діями в Залужному. Так само не вважаю, що персональна проблема в веденні бойових дій — Сирський. У нас відсутня система. І через відсутність системи у нас командири, журналісти, військовослужбовці всіх рівнів. Вони спілкуються в фейсбуці і обговорюють, тому що органи управління війною у нас неефективні", — заявив Бутусов.
До того ж, на думку Бутусова, наразі в Україні неможливо змінити систему органів управління військами.
Народився 17 червня 1976 року в місті Києві. Закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю "міжнародне право". У 2004 році заснував і став головним редактором українського новинного суспільно-політичного інтернет-порталу "Цензор.НЕТ".
З 2014 по 2015 рік був членом конкурсної комісії, до повноважень якої входили висунення кандидатур на посаду директора Національного антикорупційного бюро України. Був призначений за квотою Кабінету міністрів України. З грудня 2020 до травня 2021 року — позаштатний радник міністра оборони України Андрія Тарана. З 2022 по 2023 рік був членом конкурсної комісії з обрання голови Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних злочинів
Варто зауважити, що Бутусов відомий аналітикою та інсайдами з армійського середовища. Так, саме він перший розповів про схему з інвалідностями для прокурорів, а також про постачання бракованих мін для українських військових. Крім того, початку 2025 року він звертав увагу на проблеми у формуванні, підготовці бійців, забезпеченні та роботі новоствореної 155-ї окремої механізованої бригади імені Анни Київської.
Нагадаємо, раніше командир батальйону 47-ї окремої механізованої бригади "Маґура" Олександр Ширшин заявив, що написав рапорт на звільнення з посади. Комбат розповів, що причиною звільнення стали "дебільні задачі" військового керівництва.
Водночас у Генеральному штабі Збройних сил України відреагували на заяву Ширшина. Там пообіцяли "провести розслідування та ухвалити рішення".