Фото з соцмережі X

Журналісти дізналися, коли Байден погодив відправку Україні ракет ATACMS

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден ще у вересні дав згоду на відправку ракет дальнього радіуса дії ATACMS в Україну. Рішення було ухвалено до візиту до США українського лідера Володимира Зеленського, який відбувся 19 вересня.

Про це інформує The New Yorker.

"У вересні, незадовго до того, як Зеленський здійснив свій другий візит до Вашингтона після вторгнення, Байден схвалив відправку ATACMS в Україну, після майже річного опору цій ідеї", — йдеться в повідомленні.

Відомо, що 21 вересня президенти України й США зустрілися у Нью-Йорку, де проходила Генасамблея ООН. Опісля зустрічі медіа писали про те, що Байден пообіцяв Зеленському надати невелику кількість ракет. На початку жовтня під час своєї промови Байдена запитали, чи обіцяв він Зеленському передати ракети ATACMS для України. У відповідь президент США сказав, що говорив з українським колегою, і все, про що він просив, "американці виконали".

Що відомо про ATACMS

Ракета ATACMS (Army TACtical Missile System) може досягати цілей на відстані в 300 км від місця запуску. Це дає можливість вражати як точкові, так і важливі цілі на великій площі точним вогнем. Для запуску ракети використовують модернізовану пускову установку M270 MLRS (дві ракети) або HIMARS (одна ракета). HIMARS мобільніший, тому його вогневі можливості менше, ніж у тяжчій гусеничній М270.

Ракети ATACMS

Ракети ATACMS. Фото: "Мілітарний"

Ракети призначені для ураження точкових цілей противника. Це можуть бути командні пункти, пускові установки ракет, об’єкти ППО, вузли зв’язку, склади боєприпасів тощо. Крім того, ATACMS може працювати в будь-яких погодних умовах та у будь-який час доби. Ракети можуть вражати цілі противника на усіх окупованих територіях — у Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській областях. Крім того, дальність ракети покриває Крим та Керченський міст.

Нагадаємо, раніше секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов повідомляв, що українські сили не застосовуватимуть далекобійні ракети ATACMS для ударів по території Російської Федерації.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 10.10.2023 01:14