1 152 день війни
Особовий склад
941 100
Танки
10 677
Артилерія
26 649
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 240
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Зміни клімату змушують українських фермерів до використання нових технологій: про що йдеться
Фото ілюстративне. Джерело: соцмережі

Зміни клімату змушують українських фермерів до використання нових технологій: про що йдеться

Нещодавно в Україні з’явилась громадська організація "Асоціація агровольтаїки України". Її пріоритетом є підготовка фахівців і створення наукових центрів для впровадження технологій агрофотовольтаїки.

Про це повідомило видання EastFruit. Журналісти зазначили, що агрофотовольтаїка — це спосіб одночасно вирощувати сільськогосподарські культури та виробляти електроенергію, встановлюючи сонячні панелі прямо на полях.

"Сонячні панелі встановлюють на звідних конструкціях, які дозволяють вирощувати культури під ними. Зазвичай використовують овочі, ягоди чи злаки, адаптовані до затінення", — йдеться в повідомленні.

Фахівці додали, що для поливу часто застосовують крапельні системи, які зменшують випаровування. Спеціальні моніторингові системи допомагають оцінювати врожайність і виробництво енергії для підвищення ефективності.

Проте, за твердженнями спеціалістів, агрофотовольтаїка має й деякі недоліки. Зокрема, вартість установки таких систем вища, ніж традиційні сонячні станції. Це пов’язано з додатковими витратами на обладнання та його монтаж.

"Багато агрохолдингів в Україні встановлюють сонячні панелі для власних потреб. Однак це не класична агрофотовольтаїка. Зразків класичної агрофотовольтаїки у нас наразі дуже мало, тому вона поки що не має значного впливу на ринок зеленої енергетики України", — пояснив голова правління Асоціації сонячної енергетики України Владислав Соколовський.

Він додав, що війна серйозно впливає на розвиток агрофотовольтаїки, адже фермери й інвестори мають інші пріоритети.

"Я впевнений, що у зв’язку з впливом глобального потепління прикладів впровадження агрофотовольтаїки стане все більше. Думаю, що після закінчення війни першими агрофотовольтаїку впровадять агрохолдинги та фермери, які мають проблеми з доступом до електромереж через віддаленість локацій або високу вартість підключення. Цьому сприятимуть зниження цін на сонячні панелі, потреба в автономному енергозабезпеченні та можливість ефективного використання земельних ділянок", — припустив Соколовський.

Нагадаємо, вчені дійшли висновку, що зміни клімату суттєво вплинули на потужність ураганів у всьому світі. За останні шість років швидкість вітрів атлантичних штормів зросла на 29 кілометрів на годину.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама