Фото: Подільська РДА

Знесення 200-річного будинку на Подолі: Кличко відреагував

У четвер, 10 серпня, у Києві на вулиці Ярославській забудовник зніс 200-річну садибу, яка була зразком житлової деревʼяної забудови ХІХ століття. Правоохоронці розпочали розслідування даного факту.

За даними Подільської районної адміністрації будівля була садибою зразка першої забудови Подільського району після пожежі у 1811 році.

"Цей будинок був одним із найстаріших вцілілих деревʼяних житлових будинків столиці. Це садиба, яка була зразком першої забудови Подолу після великої пожежі 1811 року. Будівлю побудували на камʼяному цоколі через часті повені на Подолі, вона була унікальним зразком київської житлової деревʼяної забудови", — йдеться у повідомленні.

Попередньо, будівельники не мали жодних дозвільних документів на знесення будівлі. Відтак, правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 356 Кримінального кодексу України (самоправство) за фактом знесення будинку.

Реакція Кличка

Міський голова Києва Віталій Кличко пояснив, що міська влада не давала жодних дозволів чи погоджень на знесення понад 200-річного будинку на Подолі у Києві.

"По-перше: я ініціюю розірвання Київрадою договору оренди (від 2009 року) на Ярославській 13-Б. Оскільки приватний власник, всупереч усім нормам і здоровому глузду, прикрившись листом Мінкульту, вирішив, що може паплюжити історичну спадщину нашого міста. По-друге: міська влада готує звернення до правоохоронних органів щодо перевірки законності дій власника", — зазначив Кличко.

Крім того, за словами мера Києва, він ініціює ухвалення Київрадою рішення щодо заборони реконструкції та інших дій з будівлями міста, яким понад 100 років, без висновків містобудівної ради.

"Зазначу цікавий момент, що Верховна Рада в січні цього року остаточно скасувала заборону на містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України", — додав мер.

Кличко також оголосив, що столиця вимагатиме від Ради ухвалення законопроєкту, який дозволить місцевій владі примусово повертати у власність громади памʼятки архітектури.

"І наступне й більш глобально: Київ вимагає від Верховної Ради нарешті ухвалити в другому читанні законопроект 0895 (від 2019 року), який дозволить місцевій владі примусово викупати у безвідповідальних приватних власників, повертати у власність громади памʼятки архітектури, старовинні приміщення, які власники належно не утримують, що призводить до їх руйнування. А потім на місці памʼяток зʼявляються торгові центри та багатоповерхівки. Цей законопроект стосується охорони культурної спадщини всієї країни", — резюмував Кличко.

Нагадаємо, 27 липня у Полтаві демонтували пам’ятники радянському генералу Миколі Ватутіну та поету Олександру Пушкіну. Планується також демонтувати пам’ятник радянському генералу Олексію Зигіну.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 12.08.2023 16:59