У п'ятницю, 9 травня, Велика Британія запровадила нові санкції щодо близько 100 суден, які звинувачуються у перевезенні російської нафти, в умовах міжнародних санкцій.
Про це заявив прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, пише Politico.
Британський уряд заявив, що з початку 2024 року танкери перевезли російську нафту на суму понад 18 мільярдів фунтів стерлінгів всупереч обмеженням, запровадженим щодо Москви після її повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році. Росія спробувала обійти ці економічні умови, створивши "тіньовий флот" танкерів, що часто являє собою старі судна з невідомими власниками та невідомою страховкою.
Виступаючи перед зустріччю об'єднаних експедиційних сил (JEF) в Осло, Стармер заявив, що цей крок посилить тиск на Москву.
"Загрозу нашій національній безпеці з боку Росії не можна недооцінювати", — заявив Стармер 9 травня. "Саме тому ми зробимо все, що в наших силах, щоб зруйнувати його тіньовий флот, позбавити його військову машину нафтових доходів і захистити підводну інфраструктуру, на яку ми покладаємося у своєму повсякденному житті".
За даними видання, пакет заходів також буде націлений на судна та катери, які обвинувачуються у завданні шкоди критично важливій підводній інфраструктурі. Танкери, що потрапили під санкції, не зможуть заходити в британські порти та ризикують бути затриманими у водах Великої Британії. Аналогічні обмеження були запроваджені щодо Кремля під час останнього засідання JEF у грудні 2024 року.
Нагадаємо, наприкінці березня президент Володимир Зеленський, звертаючись до лідерів Європейського Союзу у Брюсселі, заявив, що санкції проти країни-агресорки Росії мають діяти доти, доки вона не виведе свої війська з української території та не відшкодує збитки, які були завдані внаслідок війни.