Російське керівництво вкотре продемонструвало абсолютне небажання завершувати війну дипломатичним шляхом і відмовилося від спільних ініціатив нашої держави та європейських лідерів. Керівник зовнішньополітичного відомства РФ Сергій Лавров публічно розкритикував мирні пропозиції, підтвердивши, що Москва розглядає виключно варіант повного підкорення українського народу.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).Відмова Лаврова від європейських пропозиційОчільник російського МЗС Сергій Лавров опублікував пропагандистську статтю під назвою "Україна, Європа та глобальна безпека", у якій повністю заперечив можливість компромісу. Він категорично відкинув п'ять ключових пунктів для досягнення тривалого миру, що були зафіксовані у спільній заяві України, Німеччини, Великої Британії та Франції від 7 червня. Аналітики нагадали, що європейські партнери разом із Києвом пропонували невідкладне припинення вогню, відновлення діалогу та фіксацію поточної лінії фронту як початкової позиції для подальших дискусій.Натомість російський дипломат висунув традиційні звинувачення на адресу Заходу, намагаючись повністю ізолювати європейських політиків від участі у майбутньому врегулюванні конфлікту. Лавров заявив, що Росія не може вести конструктивні переговори з країнами Європи, оскільки вони активно підтримують українську армію у відсічі агресії. Також він цинічно назвав намагання знайти компроміс спробою приховати "геополітичну експансію" та підготовку до нападу на РФ. Торкнувшись теми умов, висунутих міжнародною спільнотою, Лавров висловив обурення та наголосив: "Росія не може відновити переговори за допомогою ультиматумів", — наголосивши на неприйнятності позиції європейських столиць.Реальні наміри Кремля щодо капітуляції УкраїниЗа спостереженнями аналітиків, Москва веде цілеспрямовану інформаційну гру, намагаючись викреслити Європу з переговорного процесу. Російська сторона категорично відмовляється від залучення європейських миротворчих місій та відкидає будь-які гарантії безпеки з їхнього боку, прагнучи виставити єдиними легітимними сторонами діалогу лише себе та США. При цьому Кремль продовжує жорстко наполягати, щоб Україна та її західні союзники беззастережно прийняли російські ультимативні умови.Експерти нагадують, що українська сторона неодноразово намагалася вийти на прямий контакт високого рівня, зокрема через офіційне звернення Володимира Зеленського до Володимира Путіна від 4 червня з пропозицією провести двосторонню зустріч лідерів. Проте диктатор цю ініціативу проігнорував. Така системна позиція Кремля чітко доводить, що Росія не зацікавлена у припиненні кровопролиття на будь-яких умовах, окрім тих, що передбачають остаточну капітуляцію України та задоволення максималістських загарбницьких амбіцій Москви.Нагадаємо, Сили оборони України уразили низку військових та інфраструктурних об’єктів російських окупантів на тимчасово окупованих територіях і в глибині РФ. Серед цілей — залізничні мости в Криму, райони зосередження техніки на Донбасі та Московський нафтопереробний завод..

Офіційні представники Кремля Сергій Лавров та Дмитро Пєсков визнали успішні удари українських дронів по престижному комплексу "Москва-Сіті". Російська влада одразу почала використовувати цей інцидент для виправдання нових масованих обстрілів України.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Реакція Кремля на удари по "Москві-Сіті"Як зазначають аналітики, речник Кремля Дмитро Пєсков та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров публічно визнали факт атаки на російську столицю. Водночас представники путінського режиму спробували запевнити власне населення в ефективності своєї ППО. Зокрема, Пєсков видав цинічну заяву про те, що російські засоби протиповітряної оборони працюють добре, "незважаючи ні на що", натякаючи на значну кількість українських БПЛА, які змогли прорватися до Москви.Така риторика використовується виключно для формування потрібних інформаційних умов у російському суспільстві. Російське керівництво відкрито маніпулює фактами, аби виправдати заплановані руйнівні пакети ударів по українських містах. Кремль прагне подати свої майбутні атаки як "акти відплати", хоча насправді російські військові суттєво посилили повітряний терор задовго до подій у Москві.Невдоволення Z-патріотівУдари по Москві спровокували серйозне розчарування серед російських ультранаціоналістів та так званих мілблогерів. Вони почали масово звинувачувати пересічних російських громадян, які публікували у мережі відеозаписи прильотів та їхніх наслідків, чим нібито підривали оперативну безпеку Росії.Крім того, російські військкори піддали гострій критиці військове командування РФ через провали в обороні столиці. Окупанти незадоволені тим, що Росія не інвестує кошти у засоби ППО для боротьби з малими цілями, такими як безпілотники. На тлі цього Z-патріоти закликають Кремль до ще більшого залучення ресурсів у війну та вимагають стирати українські міста з лиця землі. За задумом російських радикалів, регулярні масштабні обстріли мають спровокувати масовий вихід мирного населення з великих міст України.Нагадаємо, Сили оборони України уразили низку військових та інфраструктурних об’єктів російських окупантів на тимчасово окупованих територіях і в глибині РФ. Серед цілей — залізничні мости в Криму, райони зосередження техніки на Донбасі та Московський нафтопереробний завод. .

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва нібито воліла б досягти цілей так званої "СВО" дипломатичним шляхом. Водночас він повторив старі російські наративи про "безпеку" РФ, російську мову та протидію розширенню Заходу.Про це йдеться у статті Лаврова, яку оприлюднило Міністерство закордонних справ Росії. В російському МЗС заявили, що матеріал нібито мав вийти на Politico Europe, однак редакція в останній момент скасувала публікацію.У статті Лавров написав, що Росія "вважає за краще", аби цілі війни проти України були досягнуті за допомогою дипломатії. При цьому він висунув традиційні для Кремля умови, зокрема щодо гарантування безпеки Росії на західних кордонах і припинення, як він стверджує, "західної військово-політичної та економічної експансії".Лавров знову звинуватив ЄвропуГлава МЗС РФ також заявив, що Москва нібито не відмовляється від контактів. Водночас він назвав Європу стороною конфлікту, яка зацікавлена в поразці Росії. За словами Лаврова, діалог із європейськими країнами не може будуватися так, ніби вони є "неупередженими сторонніми спостерігачами".Окремо російський міністр розкритикував спільну заяву Великої Британії, Франції та Німеччини від 7 червня, назвавши її ультиматумом. Він заявив, що для відновлення діалогу Захід має зробити "практичні кроки", які, на думку Москви, мали б довести відмову від використання дипломатії як прикриття для "експансіоністських задумів".Що вимагали Україна та європейські лідериСьомого червня прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, президент Франції Емманюель Макрон і канцлер Німеччини Фрідріх Мерц зустрілися в Лондоні з президентом України Володимиром Зеленським.За підсумками зустрічі вони оприлюднили спільну заяву з п’ятьма принципами для сталого миру. Серед них — припинення вогню, використання поточної лінії фронту як відправної точки для переговорів, повага до права України самостійно обирати гарантії безпеки й союзи, юридично обов’язкові гарантії безпеки для України та збереження заморожених російських активів до припинення війни й компенсації завданих збитків.Також у заяві наголошувалося, що будь-які домовленості, які стосуються ЄС або НАТО, мають погоджуватися з відповідними державами-членами та союзниками.Росія від початку повномасштабного вторгнення регулярно заявляє про готовність до дипломатії, однак фактично продовжує війну проти України та висуває умови, які передбачають обмеження українського суверенітету.Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія продовжує агресію, оскільки кремлівський диктатор Володимир Путін не готовий змиритися з поразкою у війні. Водночас Україна залишається відкритою до переговорів. .

Росія домагатиметься так званого повного відновлення прав росіян і російськомовних українців. У Кремлі й надалі озвучують тези про "мовну дискримінацію" та "русофобію".Чергову заяву з цього приводу оприлюднив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, який застосовує "словесну еквілібристику" для виправдання агресії проти України.Ця вимога Москви щодо України озвучена очільником МЗС Росії у відеозверненні з нагоди так званого "Дня російської мови"."Серед наших безумовних пріоритетів — захист та підтримка тих, для кого російська мова є рідною. Продовжимо рішуче протидіяти будь-яким проявам мовної дискримінації та русофобії — де би вони не відбувалися", — наголосив він.Лавров пообіцяв обов'язково досягнути повного відновлення прав тих російських і російськомовних людей, проти яких начебто "розв'язаний відкритий терор" в Україні."Розв’язання цього питання — серед необхідних умов довгострокового врегулювання українського конфлікту", — підсумував міністр закордонних справ Росії.Раніше Сергій Лавров заявляв, що Росія "приступає" до системних ударів по об’єктах у Києві, які, за твердженням Москви, використовуються для потреб ЗСУ. Він зазначав, що такі дії нібито є відповіддю на "терористичні атаки" з боку України по території Російської Федерації.Нагадаємо, декілька днів тому міністр закордонних справ Росії безпідставно розповідав, що генеральний секретар НАТО Марк Рютте нібито ігнорує позицію Вашингтона та продовжує говорити про членство України в Альянсі..

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що генеральний секретар НАТО Марк Рютте нібито ігнорує позицію Вашингтона та продовжує говорити про членство України в Альянсі.Про це Сергій Лавров заявив в інтерв’ю російським пропагандистам. За його версією, для європейців такий варіант є зручнішим, ніж приймати Київ до Євросоюзу."Рютте поїхав до Києва, де прямо сказав, що Україна буде в НАТО. Він начхати хотів на те, що США в особі президента Трампа вважають це неприйнятним. А Рютте просто заявив, обійнявшись із Зеленським, що буде Україна в НАТО", — сказав він.На його думку Україна хоче призупинити війну, накопичити сили та потім відвойовувати свої землі надалі."Для того щоби на цих землях зберігався, точніше — відновився нацистський режим. Тому й утягують Україну до НАТО. Їм простіше прийняти її до НАТО, щоби не робити фатальний крок і не включати Україну до Європейського Союзу. Він тоді розвалиться. Це вони чудово розуміють", — висунув безглузду тезу Лавров.Він також запевни, що в Росії заявили про нібито готовність до мирних переговорів з Україною, але водночас звинуватили Київ у тому, що вони не відбуваються.За словами російського міністра, країна-агресорка нібито готова вести переговори з Україною, але "не бачить готовності до цього з боку іншої сторони"."Ми неодноразово заявляли, що готові вести переговори щодо України, але не бачимо готовності до діалогу з іншого боку. Ми не можемо знайти з іншого боку тих, з ким ми могли б вести діалог", — заявив Сергій Лавров.Нагадаємо, нещодавно російський міністр зазначав, що відновлення переговорів з Україною більше не є для Кремля "пріоритетом номер один". Сергій Лавров дав зрозуміти, що Росія лише спостерігатиме за готовністю інших сторін до діалогу..

Сполучені Штати Америки готові продовжувати заходи сприяння, щоби домогтися завершення війни в Україні. Вашингтон приєднається до мирного процесу, коли випаде така нагода.Про це заявив американський державний секретар Марко Рубіо після телефонної розмови з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Посадовця США цитує журналіст "Радіо Свобода Європа" Алекс Рауфоглу в соцмережі Х."Щоразу, коли ви бачите ці масштабні удари з того чи іншого боку, це нагадування про те, чому це жахлива війна, яка триває довше, ніж Друга світова війна, і чому їй потрібно покласти край", — наголосив Рубіо.Він запевнив, що США готові та підготовлені зробити все можливе, щоби сприяти закінченню цієї війни між Росією й Україною."Сподіваюся, в якийсь момент випаде нагода знову зіграти цю роль", — акцентував держсекретар США під час візиту до Індії.Також він прокоментував свою телефонну розмову з російським міністром Сергієм Лавровим. Американський посадовець поінформував, що росіянин передав йому послання від Володимира Путіна, яке призначене для президента США Дональда Трампа. За словами Рубіо, він уже передав його лідеру США.Крім того, він применшив припущення про те, що вчорашньою заявою Росія закликала саме США вивести своїх співробітників посольства з Києва.На переконання американського державного секретаря, Москва загалом попереджає дипломатичні представництва про те, що столиця України залишається небезпечною."Небезпека у всіх цих війнах, що далі вони продовжуються, полягає в тому, що завжди існує загроза ескалації", — пояснив Марко Рубіо.Нагадаємо, що вчора міністр закордонних справ країни-агресорки Росії Сергій Лавров провів телефонні перемовини із державним секретарем США Марко Рубіо. Він попередив, що Москва "приступає" до системних ударів по об’єктах у Києві, які, за твердженням Москви, використовуються для потреб ЗСУ..

У понеділок, 25 травня, міністр закордонних справ країни-агресорки Росії Сергій Лавров провів телефонні перемовини із державним секретарем Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо.Про це повідомила пресслужба МЗС РФ. Зазначається, що у ході розмови представник Кремля попередив Рубіо, що РФ "приступає" до системних ударів по об’єктах у Києві, які, за твердженням Москви, використовуються для потреб Збройних сил України.У російському відомстві заявили, що такі дії буцімто є відповіддю на "триваючі терористичні атаки" з боку України по території РФ."За дорученням президента Російської Федерації В.В. Путіна С.В. Лавров офіційно довів до американської сторони інформацію про те, що у відповідь на триваючі терористичні атаки київського режиму проти мирного населення та цивільних об'єктів на російській території Збройні сили Російської Федерації приступають до системних і послідовних ударів по розташованих у Києві об'єктах, які використовуються для потреб ЗСУ, а також по центрах ухвалення відповідних рішень", — йдеться у повідомленні.Крім того, Лавров також заявив Рубіо, що США мають евакуювати дипломатичний персонал із Києва.Нагадаємо, речниця Міністерства закордонних справ країни-агресорки Росії Марія Захарова також публічно пригрозила Україні новими ударами по Києву.Своєю чергою, очільник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони Андрій Коваленко заявив, що через терор цивільного населення України кремлівський диктатор Володимир Путін "хоче замаскувати свою нездатність забезпечити безпеку Росії"..

У вівторок, 5 травня, державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров провели телефонну розмову. Головна тема — поліпшення двосторонніх відносин.Про це повідомив сайт Міністерства закордонних справ Російської Федерації."Очільники зовнішньополітичних відомств провели "звірку годинників" щодо поточної ситуації у міжнародних справах і російсько-американських відносинах", — ідеться в повідомленні.У МЗС Росії додали, що обидва посадовці також обговорили графік майбутніх двосторонніх контактів."Розмова мала конструктивний і діловий характер", — підсумували у відомстві.Як відомо, 29 квітня відбулася телефонна розмова між очільником Росії Володимиром Путіним і президентом США Дональдом Трампом, у якій кремлівський диктатор висловив готовність оголосити "перемир’я" 9 травня.Раніше Кремль офіційно заявляв, що відновлення переговорів з Україною більше не є для нього "пріоритетом номер один". Під час візиту до Туреччини Сергій Лавров дав зрозуміти, що Росія лише спостерігатиме за готовністю інших сторін до діалогу.Нагадаємо, що, за оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни, російське керівництво продовжує демонструвати категоричну відмову від мирного врегулювання, висуваючи Україні та Заходу свідомо неприйнятні умови. Очільник міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров підтвердив, що навіть територіальні поступки не змусять Москву припинити агресію без повної капітуляції Києва..

Російське керівництво продовжує поширювати фальшиві тези про нібито утиски вірян в Україні, намагаючись знайти моральне підґрунтя для своєї затяжної війни. Москва активно залучає релігійну тематику до свого інструментарію гібридного впливу на міжнародній арені.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).Релігійний фасад російської пропагандиЯк зазначають в ISW, під час виступу на великодньому заході у Російській православній церкві очільник МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що однією з ключових місій повномасштабного вторгнення є захист "честі та гідності" громадян Росії. За його словами, це передбачає право вільно використовувати російську мову та сповідувати православ’я, яке нібито перебуває під загрозою в Україні."Україна переслідує Українську православну церкву Московського патріархату понад десять років", — цинічно стверджує Лавров, додаючи звинувачення у захопленні храмів та тиску на священнослужителів УПЦ (МП). Проте аналітики наголошують: ця структура не є самостійною, а функціонує як підконтрольний Кремлю елемент РПЦ.РПЦ як інструмент гібридної війниУ ISW наголосили, що Російська православна церква відіграє помітну роль у системі гібридної зброї РФ. Вона не лише просуває націоналістичну ідеологію, а й фактично закликає до кодифікації державної політики, яка б заперечувала українську ідентичність. Насправді саме Росія проводить масштабні репресії проти релігійних меншин на загарбаних територіях.Окупаційна влада, за даними аналітиків, регулярно вдається до терору: затримання та вбивства українського духовенства стали систематичними. Окрім того, загарбники грабують та оскверняють місця богослужіння, демонструючи справжнє ставлення до релігійних свобод. Заяви Лаврова лише підтверджують, що Кремль не зацікавлений у мирних переговорах та залишається відданим своїм першочерговим загарбницьким цілям.Нагадаємо, станом на грудень 2026 року в Україні працювало майже вісім тисяч релігійних установ Української православної церкви Московського патріархату. Найбільше — на Донеччині, Дніпропетровщині та Вінниччині..

Кремль офіційно заявив, що відновлення переговорів з Україною більше не є для нього "пріоритетом номер один". Під час візиту до Туреччини Сергій Лавров дав зрозуміти, що Росія лише спостерігатиме за готовністю інших сторін до діалогу.Політика цитує пропагандистське агентство ТАСС.Дипломатичні маневри в АнталіїОчільник міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров під час виступу на дипломатичному форумі в турецькій Анталії зробив низку заяв щодо майбутнього переговорного процесу. За його словами, питання мирного врегулювання наразі не є головним завданням для Кремля. Російський міністр підкреслив, що країна-агресор очікує на кроки з боку партнерів."Росія нікому переговори не нав’язувала. Ми завжди виходили з того, якщо партнер готовий — за нами справа не стане", — наголосив Лавров перед учасниками форуму.Стамбульський формат як варіантПопри те, що переговори офіційно не називають пріоритетом, російська сторона продовжує спекулювати на темі конкретних майданчиків для зустрічей. Зокрема, Лавров зазначив, що Росія позитивно оцінює потенційне повернення до обговорень у Стамбулі, де раніше вже проходили зустрічі делегацій.Нагадаємо, турецький президент Реджеп Таїп Ердоган вважає, що в Анкарі можливо провести самітом на рівні лідерів України та Росії. Однак для цього необхідна готовність обидвох сторін..

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга назвав "звітування" свого угорського колеги Петера Сійярто перед міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим "огидним".Про це Андрій Сибіга заявив під час пресконференції у вівторок, 31 березня."Я знайшов час на тлі всіх подій, аби прослухати ці розмови, які стали публічними в медіапросторі. Ну, для мене це не розмова. Це запопадливе звітування перед російськими патронами. Огидно, це сором. І воно справді має стати предметом розслідування", — зазначив він.Український міністр зауважив, що професія дипломата передбачає обережності в розмовах, тому, розуміючи ситуацію, українці "були ще дипломатичніші, ніж завжди" з угорцями."І те, що зараз стало явним, — це загроза. Насправді це загроза для тих дискусійних майданчиків, які відбуваються в Європейському Союзі, в тому числі закритих", — акцентував Сибіга.Очільник МЗС розповів, що Україну часто запрошують, і вона брифінгує про об'єктивну ситуацію, тому має бути належна реакція на цей прояв.Як відомо, у вівторок, 31 березня, в мережу потрапили аудіозаписи телефонних розмов Сійярто та Лаврова щодо зняття санкцій із впливових росіян.Зокрема, Лавров звертався до угорського міністра з проханням допомогти виключити зі санкційних списків сестру олігарха Алішера Усманова Гульбахор Ісмаїлову. Сійярто пообіцяв допомогти, а вже за сім місяців Ісмаїлову справді виключили зі списку.Не так давно медіа з’ясували, що Сійярто регулярно підтримував зв'язок із Лавровим під час перерв у брюссельських зустрічах. Через таку тісну комунікацію країна-агресорка фактично була присутня за столом переговорів на кожному засіданні Євросоюзу протягом багатьох років.Нагадаємо, що також оприлюднені стенограми розмов Петера Сійярто зі Сергієм Лавровим розкрили таємні спроби Будапешта залучити Росію до впливу на результати виборів у Словаччині. Угорська сторона особисто лобіювала в Москві зустрічі для словацьких політиків, аби підняти їхні рейтинги перед голосуванням..

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив на захист політичних маневрів свого соратника Петера Пеллегріні, який відвідував столицю Росії для зміцнення власних електоральних позицій. Глава уряду відкинув будь-які звинувачення у зовнішньому втручанні у внутрішні справи країни, попри очевидне сприяння з боку угорських дипломатів в організації цього візиту.Про це повідомляє словацьке видання Dennik N.Роль Угорщини та візит до МосквиСкандал навколо поїздки колишнього очільника уряду Петера Пеллегріні до Москви набув розголосу через допомогу міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто. Саме він сприяв організації зустрічей у РФ, аби підвищити шанси Пеллегріні на перемогу у виборчих перегонах. Роберт Фіцо, коментуючи події кількарічної давнини, наголосив на своїй непричетності до тих процесів."У 2020 році я практично не існував у політиці, тому не маю підстав коментувати це", — заявив чинний прем’єр-міністр.Нагадаємо, що у той період партія "Курс — соціальна демократія", до якої належав Пеллегріні, програла вибори та опинилася в опозиції. Фіцо стверджує, що не володів інформацією про стратегію свого колеги.Втручання чи "нормальна практика"Попри критику з боку європейських партнерів, Фіцо вважає, що контакти з Кремлем не є порушенням демократичних норм. Натомість він навів приклад діяльності британських дипломатів, яку вважає значно більшою загрозою для суверенітету Словаччини. Глава уряду пояснив свою позицію наступним чином:"Порушення правил — це коли британське Міністерство закордонних справ наймає фірму, і ця фірма платить інфлюенсерам, акторам у Словаччині, щоб вони допомагали "Прогресивній Словаччині".Також Фіцо прокоментував чутки про постійні контакти угорського колеги Сійярто з главою МЗС Росії. Він зазначив, що Москва залишається суб'єктом міжнародної політики, з яким багато хто продовжує діалог."Нехай кожен телефонує, кому хоче. Я не телефонував і не маю наміру робити такі дзвінки, жодних доказів я не бачив", – підсумував прем'єр, заперечуючи факти прямих дзвінків Сергію Лаврову під час засідань ЄС.Як раніше повідомляв The Washington Post, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто регулярно телефонував своєму російському колезі Сергію Лаврову в перервах між засіданнями Ради Європейського Союзу. Він звітував йому про перебіг обговорень.За даними Politico, Європейський Союз почав скорочувати доступ Угорщини до чутливої інформації та окремих обговорень через побоювання можливого витоку даних до Росії. Йдеться про неформальні обмеження участі Будапешта у частині закритих зустрічей.Нагадаємо, 22 березня прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск звинуватив Орбана у шпигунстві. Так, європейська спільнота запідозрила проросійського політика у передачі Кремлю конфіденційної інформації із засідань Ради Євросоюзу.Згодом Європейська комісія офіційно звернулася до Будапешта з вимогою надати пояснення щодо ймовірної передачі секретних даних Ради Євросоюзу російській стороні. Брюссель висловлює глибоке занепокоєння діями угорського міністра закордонних справ, які підривають фундамент довіри всередині Союзу.Нещодавно були оприлюднені стенограми розмов очільника міністерства закордонних справ Угорщини Петера Сійярто з російським дипломатом Сергієм Лавровим розкрили таємні спроби Будапешта залучити Росію до впливу на результати виборів у Словаччині. Угорська сторона особисто лобіювала в Москві зустрічі для словацьких політиків, аби підняти їхні рейтинги перед голосуванням..

Оприлюднені стенограми розмов очільника міністерства закордонних справ Угорщини Петера Сійярто з російським дипломатом Сергієм Лавровим розкрили таємні спроби Будапешта залучити Росію до впливу на результати виборів у Словаччині. Угорська сторона особисто лобіювала в Москві зустрічі для словацьких політиків, аби підняти їхні рейтинги перед голосуванням.Про це йдеться в стенограмі, яку опублікував журналіст-розслідувач Сабольч Паньї.Таємна дипломатія Сійярто та ЛавроваАрхівні стенограми за 2020 рік свідчать про те, що Петер Сійярто активно переконував Сергія Лаврова допомогти партії SMER-SD (яку зараз очолює Роберт Фіцо) виграти парламентські перегони. Угорський міністр наголошував на важливості збереження тодішньої коаліції для інтересів Москви та Будапешта."Для нас надзвичайно важливо, щоб тамтешня коаліція продовжила свою діяльність. Ми сподіваємося на перемогу соціал-демократів, оскільки вони є єдиною раціональною силою в словацькій політиці, яка діє без іноземного впливу", — переконував Сійярто російського колегу.Москва як інструмент піаруДля досягнення мети Угорщина намагалася організувати зустріч тодішнього прем’єра Словаччини Петера Пеллегріні з російським керівництвом у Москві безпосередньо перед виборами. Сійярто передавав Лаврову прохання словацької сторони, акцентуючи на пріоритетності відносин із Росією."Прем’єр-міністр Пеллегріні був тут учора і сказав нам, що якби ваш прем’єр-міністр прийняв його навіть на пів години, це було б великою допомогою для перемоги на виборах. Він сказав нам, що це набагато важливіше для [словацького] суспільства, ніж поїздка до Вашингтона. Тому він попросив нас звернутися до вас, але ми й самі просимо вас: чи можна було б організувати таку зустріч, щоб ваш прем’єр-міністр прийняв словацького прем’єр-міністра в Москві десь у лютому", — йдеться у стенограмі.Крім того, Будапешт переживав за долю націоналістичної партії SNS Андрея Данка, сподіваючись на її прохід до парламенту. Сійярто застерігав Кремль, що "якщо переможе опозиція, це буде трагедією для центральноєвропейського співробітництва".Як раніше повідомляв The Washington Post, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто регулярно телефонував своєму російському колезі Сергію Лаврову в перервах між засіданнями Ради Європейського Союзу. Він звітував йому про перебіг обговорень.За даними Politico, Європейський Союз почав скорочувати доступ Угорщини до чутливої інформації та окремих обговорень через побоювання можливого витоку даних до Росії. Йдеться про неформальні обмеження участі Будапешта у частині закритих зустрічей.Нагадаємо, 22 березня прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск звинуватив Орбана у шпигунстві. Так, європейська спільнота запідозрила проросійського політика у передачі Кремлю конфіденційної інформації із засідань Ради Євросоюзу.Згодом Європейська комісія офіційно звернулася до Будапешта з вимогою надати пояснення щодо ймовірної передачі секретних даних Ради Євросоюзу російській стороні. Брюссель висловлює глибоке занепокоєння діями угорського міністра закордонних справ, які підривають фундамент довіри всередині Союзу..

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто регулярно телефонував своєму російському колезі Сергію Лаврову в перервах між засіданнями Ради Європейського Союзу. Він звітував йому про перебіг обговорень.Таку інформацію оприлюднило видання The Washington Post, журналісти якого послалися на конфіденційного посадовця ЄС у сфері безпеки.Медійники дізналися, що угорський міністр регулярно надавав "живі звіти про те, що обговорювалося" на засіданнях ЄС, а також інформацію про можливі рішення."Завдяки таким дзвінкам на кожній зустрічі Євросоюзу протягом багатьох років Москва фактично перебувала за столом засідань", — сказав неназваний європейський посадовець.Упродовж багатьох років уряд Віктора Орбана надавав Москві життєво важливе вікно в делікатні дискусії в Євросоюзі як через своїх посадовців, так і завдяки проникненню російських хакерів у комп'ютерні мережі Міністерства закордонних справ Угорщини.Таку інформацію медійникам підтвердили також декілька нинішніх і колишніх європейських посадовців, зокрема, Ференц Фреш, колишній керівник Служби кіберзахисту Угорщини.Лідер опозиційної партії "Тиса" Петер Мадяр відреагував на публікацію The Washington Post, назвавши Сійярто "зрадником Угорщини"."Те, що міністр закордонних справ Угорщини, добрий друг Сергія Лаврова, майже щохвилини доповідає росіянам про кожну зустріч ЄС, є чистої зрадою. Ця людина зрадила не лише свою країну, а і Європу", — заявив він під час виступу перед прихильниками.Нагадаємо, на початку березня Петер Сійярто заявляв, що відсутність транспортування нафти трубопроводом "Дружба" — це "замах на Угорщину". І начебто винен у цьому особисто президент України Володимир Зеленський..

Російське керівництво продовжує демонструвати категоричну відмову від мирного врегулювання, висуваючи Україні та Заходу свідомо неприйнятні умови. Очільник міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров підтвердив, що навіть територіальні поступки не змусять Москву припинити агресію без повної капітуляції Києва.Про це повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).Відмова від компромісівЯк зазначають аналітики, Лавров під час пресконференції 16 березня чітко дав зрозуміти: Росія не збирається припиняти війну, навіть якщо Україна погодиться на повну передачу Донбасу та визнає "реалії на місцях". Кремль вимагає задоволення всіх своїх запитів, які виходять далеко за межі територіальних питань.Зокрема, Лавров знову назвав демократично обраний український уряд "корінною причиною" конфлікту. Це фактично підтверджує, що головною метою РФ залишається зміна влади в Україні на підконтрольний Москві маріонетковий режим.Атака на європейських миротворцівВ ISW наголосили, що особливу увагу привертає риторика Кремля щодо можливої присутності європейських миротворчих сил на територіях, які контролює Україна. Лавров уже назвав такі майбутні підрозділи "окупаційними силами", попри те, що вони можуть бути розгорнуті лише на запрошення офіційного Києва. Експерти зазначають, що така позиція демонструє спробу Росії утвердити свій контроль над суверенною українською територією:Кремль натякає, що будь-яка частина України, де немає російських військ, все одно має перебувати під впливом Москви;Росія продовжує наполягати на "демілітаризації", що означає скорочення ЗСУ до рівня, коли країна не зможе чинити опір;Москва відкидає нейтралітет України без виконання умов "денацифікації".В ISW заявили, що навіть під час тристоронніх переговорів зі Сполученими Штатами Росія публічно демонструє небажання відступати від своїх максималістських вимог, що ставить під сумнів успіх будь-яких дипломатичних ініціатив у найближчій перспективі.Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявляв під час інтерв'ю редактору німецької версії видання Politico Гордону Репінському, що війна Росії проти України має закінчитися якомога швидше. Але багато що залежить від країни-агресорки. Також потрібна чітка та тверда позиція США, Європи й інших важливих політичних суб’єктів світу.Водночас, за даними Financial Times, американський президент Дональд Трамп втратив інтерес до перемовного процесу України та Росії через війну в Ірані. Тож мирні переговори фактично перебувають на межі провалу.16 березня Дональд Трамп заявив, що Вашингтон не зобов'язаний надавати військові підтримку Києву. На думку американського лідера, його попередник Джо Байден активно підтримував Україну лише тому, що його буцімто надурили.Також 16 березня президент Володимир Зеленський заявив, що українська сторона продовжує працювати зі Сполученими Штатами Америки над питанням тристоронніх перемовин із країною-агресоркою Росією..
