1 051 день війни
Особовий склад
803 100
Танки
9 731
Артилерія
21 729
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 038
Крилаті ракети
3 014
Гелікоптери
331
БПЛА
21 813
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,22
42,15
43,43
43,6
23 мільярди для прикордонників: у ДПСУ спростували міфи щодо закупівлі озброєння
Фото: ДПСУ

23 мільярди для прикордонників: у ДПСУ спростували міфи щодо закупівлі озброєння

Минулого місяця Кабінет міністрів України делегував Адміністрації Державної прикордонслужби повноваження на виконання окремої бюджетної програми в сумі 23 мільярди гривень. Проте ця тема набула чималого розголосу у суспільстві та "поросла" чутками. Відтак, відомство спростувало найпоширеніші міфи щодо оборонних закупівель.

Таку інформацію оприлюднила прес-служба ДПСУ.

Міф 1: У прикордонників немає права подібних закупівель. Це, "одноразова" афера, загроза обороноздатності держави

Спростування: Як запевнили у ДПСУ, відомство має сертифікат розпорядника коштів другого рівня на закупівлю озброєння та військової техніки, а також досвід закупівель та довіру серед постачальників озброєння.

"Прикордонники не лише виконують завдання на кордоні. Наші підрозділи воюють. Для ДПСУ — норма за законом купувати озброєння. Робимо це давно, якісно і вчасно", — йдеться у повідомленні.

У ДПСУ спростували міфи щодо закупівлі озброєння

Міф 2: Все робиться в обхід Міністерства оборони й дуже дорого

Спростування: ДПСУ постійно проводить закупівлі для забезпечення своїх підрозділів, оскільки не отримує поставок з інших напрямків, а також готова долучатися для забезпечення боєприпасами Сил оборони України у разі відповідного рішення МО та Уряду. В питанні оборонних закупівель ДПСУ отримала велику довіру від різних структур як в Україні, так і за кордоном.

"Враховуючи факт, що ДПСУ має повагу і зарекомендувала себе як надійний контрагент для іноземних партнерів постійно отримує різноманітні пропозиції щодо співпраці в поставках озброєння та техніки. Встановленим порядком отримані пропозиції направляються на адресу Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗСУ для детального вивчення та прийняття відповідного рішення", — зазначили у відомстві.

Водночас ціноутворення та умови постачання під постійним контролем відповідних контрольних служб України.

У ДПСУ спростували міфи щодо закупівлі озброєння

Міф 3: Прикордонники не мають досвіду освоїти такий обсяг фінансування

Спростування: Як запевнили у ДПСУ, це твердження є абсолютно не правдивим, адже є відповідні укладені контракти для потреб ДПСУ, а також два рішення КМУ в цьому році про делегування повноважень на відповідні закупівлі для потреб Сил оборони на суму 5,8 мільярда гривень та 31,1 мільярда гривень.

"Перед прийняттям рішення про закупівлю представники ДПСУ обов’язково виїжджають на інспекцію залучаючи в тому числі представників ЗСУ. Кожна партія поставленого товару перевіряється на території України", — запевнили у ДПСУ.

У ДПСУ спростували міфи щодо закупівлі озброєння

Міф 4: Гроші хочуть вивести на закордонну "прокладку"

Спростування: Прикордонники зауважили, що фірма посередник, яка надала пропозиції, сертифікована в НАТО, має багаторічний досвід роботи на ринку та вже три роки співпрацює з ДПСУ, виступаючи надійним постачальником.

"Не має жодних невиконаних контрактів з ДПСУ чи затримки в доставці товарів. Не має заборгованостей з виконання будь-яких постачань перед Силами оборони України. До того ж правила експорту озброєння та військової техніки в країнах ЄС регламентують проходження щорічного аудиту, що є однією з основних умов підтвердження раніше виданої ліцензії на право здійснення діяльності у цій сфері", — йдеться у повідомленні.

У ДПСУ спростували міфи щодо закупівлі озброєння

Міф 5: Фірма посередник не має експортної ліцензії

Спростування: За словами прикордонників, кожен контракт на передачу озброєння та військової техніки передбачає отримання експортної ліцензії відповідних державних органів в країнах експортерах. Водночас кожна експортна ліцензія передається до служби експортного контролю України, яка щорічно звітує перед Міжнародним органом контролю.

"Одна з умов для отримання експортної ліцензії є наявність підписаного контракту та сертифікату кінцевого споживача", — зауважили у ДПСУ.

У ДПСУ спростували міфи щодо закупівлі озброєння

Міф 6: У прикордонників навіть немає відповідного озброєння, щоб бути експертами в типах боєприпасів

Спростування: На сьогодні підрозділи ДПСУ забезпечені мінометами всіх калібрів, ствольною артилерією різних калібрів, реактивними системами залпового вогню та іншими сучасними засобами ураження.

Вони надійшли на озброєння підрозділів відомства, в тому числі в рамках закупок за контрактами укладеними ДПСУ для потреб відомства.

У ДПСУ спростували міфи щодо закупівлі озброєння

Нагадаємо, раніше у ДПСУ закликали українців не маніпулювати інформацією щодо урядової ініціативи з делегування 23 мільярдів гривень та запевнили, що відомство є відповідальним державним органом, частиною Сил оборони України та діє виключно в межах норм чинного законодавства та інтересів України.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама