Підтримати проект
6 листопада - міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни
Суспільство, 06.11.2019 18:41

У листопаді 2001 року Генеральна Асамблея оголосила 6 листопада кожного року Міжнародним днем ​​запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів (резолюція 56/4).

Людство завжди вважало військові втрати за кількістю вбитих і поранених солдатів і мирних жителів, зруйнованих міст та інфраструктури, а навколишнє середовище залишалася тихою і непомітною жертвою війни. Для перемоги у війні засипалися колодязі, спалювалися посіви, вирубувалися ліси, знищувалися угіддя і вирізував худобу, повідомляє UN.

Крім того, Програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) виявила, що за останні 60 років, принаймні, 40 відсотків усіх внутрішніх конфліктів були пов'язані з експлуатацією природних ресурсів, будь то цінні ресурси, такі як деревина, алмази, золото і нафту, або дефіцитні ресурси, такі як родючі землі і вода. Було також встановлено, що конфлікти, пов'язані з природними ресурсами, в два рази частіше за інших схильні до рецидиву.

ООН надає великого значення тому, щоб діяльність в області охорони навколишнього середовища ставала частиною зусиль із запобігання конфліктам, стратегій з підтримання миру - тому що не може бути міцного і стійкого миру там, де природні ресурси, що забезпечують належний життєвий рівень і адекватне функціонування екосистем , пошкоджені або зруйновані.

Суспільство, 06.11.2019 18:41