Українське підприємство "Філберт" переробляє понад 1 300 тонн фундука в шкарлупі. Цей обсяг включає не лише горіхи з власних плантацій в Одеській області, а й закуплений від інших садівників.
Про це повідомили аналітики проекту EastFruit із посиланням на директора підприємства Максима Шейка. Проте він визнав, що через низьку якість горіх часто вибраковується.
За його словами, вітчизняний горіх не завжди відповідає стандартам, тож вибракування фундука має декілька основних причин.
Підвищена вологість. Понад 30% вологості для фундука — це вже багато. Причини дві. У багатьох випадках це передчасне збирання, коли горіх зривали з дерев раніше часу достигання. Друга причина — затримка зі збиранням через брак техніки та працівників.
"Минулого року підприємства не були готові до збільшення врожаю у два-три рази. Фермери навіть не могли навіть підняти фундук із землі", — пояснив Максим Шейко.
Моніліоз, пліснява та грибкові захворювання. Основна причина уражень — відсутність комплексних заходів захисту рослин. Ситуація погіршилася.
"Минулого року з 22 тонн горіха 60% було з моніліозом, ми відмовилися від нього. Мали навіть партії з 20-30% уражених горіхів", — додав він.
Лушпиння. Через несвоєчасний збір горіхи дуже важко чистити.
Домішки та забруднення. Часто навіть із ручним збиранням у горіхах є трава, каміння, палиці.
"Це знижує ефективність перероблення", — пояснив фахівець.
Пошкодження довгоносиком. Причини — відсутність заходів із захисту.
"Не можна ними нехтувати", — наголосив Максим Шейко.
Нагадаємо, голова громадської спілки "Укрсадвинпром" Володимир Печка повідомив, що через квітневі заморозки під загрозою опинився майбутній врожай плодових дерев, особливо абрикос. Найбільше весняний мороз уразив три регіони.