Період цвітіння — один з найнебезпечніших для тих, хто страждає на сезонну алергію або поліноз. Якщо для одних весна — це прекрасна пора для прогулянок, то для інших навіть кількахвилинне перебування на свіжому повітрі стає справжнім випробуванням.
TrueUA склав графік запилення дерев і трав, які ростуть в Україні. Цей матеріал допоможе людям з алергією підготуватися до неприємних симптомів.
Як пояснювала в інтерв'ю для TrueUA к.м.н., доцент кафедри педіатрії Nº2 НМУ імені О.О. Богомольця, лікарка дерматолог-алерголог Олена Мозирська, симптоми алергії є дуже схожими на симптоми ГРВІ, і тому часто пацієнти їх плутають. Зокрема, це нежить, чхання, кашель, сльозотеча, відчуття слабкості та втоми. Але симптоми алергії можна відрізнити за тим, що вони не проходять протягом тижня (на відміну від симптомів ГРВІ), та тривають доки не припинить свій сезон пилкування певна рослина. При цих симптомах не допомагають засоби, які ми, як правило, використовуємо для полегшення симптомів ГРВІ, але при них допомагають антигістамінні препарати.
Також симптоми алергії дозволяє відрізнити свербіж носа, очей, горла й приступи чхання. Симптоми алергії погіршуються у вранішній час, а також при перебуванні на свіжому повітрі.
Рослини виділяють пилок впродовж одного-двох місяців. Саме у цей час особам, які мають алергію, варто запастися аптечкою та звести до мінімуму контакти з алергенами.
Алергологи виділяють три хвилі наростання концентрації пилку в атмосфері:
Щоб алергія на цвітіння, симптоми якої у дорослих провокують часом вкрай важкі наслідки, не застала зненацька, алергологи радять застосовувати елімінаційні заходи (уникнення контакту з алергеном):
Втім, навіть якщо людина виключила зі свого маршруту місця, де могли б зустрічатися алергени, все одно потрібно мати при собі антигістамінний препарат. Пилок рослин легко підхоплюється вітром і розноситься на великі відстані разом з потоками повітряних мас, тому симптоми можуть проявитися цілком зненацька.
Нагадаємо, раніше науковці встановили, що регулярне вживання омега-3, вітаміну D у поєднанні з фізичною активністю можуть уповільнити біологічне старіння людей похилого віку. Під час дослідження вчені проаналізувати вплив добавок та фізичних прав на 700 людей віком 70 років у період з 2012 по 2014 роки.
Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря