Американський флот озброїться чотирма класами робокораблів

30 СІЧНЯ 2019 12:56

Американський флот в перспективі зазнає змін у своєму складі, поповнившись кораблями-роботами чотирьох різних класів. Про це, як повідомляє Defense News, заявив начальник відділу N96 управління військово-морських операцій ВМС США контр-адмірал Рональд Боксолл.

За його словами, такий підхід дозволить реалізувати концепцію розподілених морських операцій для протистояння морської експансії Росії та Китаю. Концепція передбачає постійну присутність американських кораблів в різних точках Світового океану.

В даний час ВМС США розглядають кілька варіантів подальшого розвитку флоту. Один з таких варіантів передбачає зменшення кількості кораблів, керованих екіпажами, і нарощування числа надводних і підводних роботів. Передбачається, що такі апарати, які будуть відносно вузькоспеціалізовані, дозволять істотно збільшити бойові можливості американського флоту. Передбачається також, що використання роботів дозволить скоротити витрати на флот, включаючи будівництво та ремонт нових кораблів.

Дослідницькі роботи за проектом великого корабля-робота ВМС США вже замовили. Найближчим часом планується розмістити замовлення на розробку малого робо-корабля. Деякі надводні роботи зможуть запускати автономні незаселені підводні апарати.

За словами Боксолла, нові класи робокораблів будуть з'являтися на флоті поступово, причому спочатку екіпажі моряків будуть присутні на них. Це буде зроблено для перевірки надводних роботів, а також для того, щоб сформувати у військових довіру до автономних роботизованих систем.

У відділі N96 вважають, що в майбутньому невеликі і великі кораблі з екіпажами можуть залишитися на флоті тільки в якості плавучих командних центрів, з яких буде здійснюватися управління безліччю морських роботів. Дослідження в області широкого застосування роботів на флоті схвалив Об'єднаний комітет начальників штабів США. В який термін американські військові мають намір реалізувати концепцію розподілених морських операцій з широким застосуванням роботів, не уточнюється.

З 2017 року США ведуться науково-дослідні роботи за проектом великого підводного робота з високим ступенем автономності. Проект веде Науково-дослідне управління ВМС США.

Нові апарати зможуть об'єднуватися в групи з собі подібними і обмінюватися даними. Довжина робота складе 7,6 метра, а діаметр близько 1,2 метра. Дальність підводного ходу нового апарату складе близько однієї тисячі морських миль (близько 1,9 тисячі кілометрів), а автономна дальність - кілька сотень миль. Тривалість перебування робота під водою складе від 30 до 60 днів.

Технології, 30.01.2019 12:56