У середу, 5 лютого, федеральний суддя у Сполучених Штатах Америки призупинив дію указу президента Дональда Трампа, який мав скасувати автоматичне громадянство для дітей, народжених у країні.
Про це повідомив CNN. Журналісти зазначили, що суддя Дебора Бордман назвала указ Трампа, ймовірно, неконституційним і таким, що "суперечить 250-річній традиції надання громадянства за народженням".
За її словами, указ порушує 14 поправку Конституції, прецеденти Верховного суду й історичні принципи громадянства у США.
"Дітей, які підпадають під дію наказу, позбавлять прав і переваг громадян США, а їхні батьки зіткнуться з нестабільністю та невизначеністю щодо статусу громадянства своїх ненароджених дітей. Жоден суд у країні ніколи не підтримав тлумачення президента. Цей суд не стане першим", — пояснила вона.
Позов до суду в Мериленді подали п’ять вагітних жінок, на чиїх дітей міг би вплинути цей указ, а також дві правозахисні організації.
Юридичні експерти припускають, що ця справа зрештою може дійти до Верховного суду. Адміністрація Дональда Трампа, ймовірно, оскаржить рішення в апеляційному суді.
Указ Трампа передбачав відмову у виданні документів про громадянство дітям, народженим у США від батьків, які перебували в країні незаконно або тимчасово. Його положення мали набути чинності через 30 днів після підписання.
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп уже в перший день на своїй посаді віддав перевагу підписанню низки важливих указів. Вони стосувалися імміграційної політики, енергетики, нацбезпеки, а також скасовують велику кількість рішень попередньої адміністрації Джо Байдена. Президентські укази не потребують схвалення Конгресу США, тому вони оперативно вступили в дію. Але деякі з них оскаржили.