Відомі голоси в російському інформаційному просторі продовжують наголошувати, що глава Кремля Володимир Путін не зацікавлений у переговорному врегулюванні війни в Україні, яке призведе до чогось меншого, ніж повна капітуляція України. Водночас економіка країни-агресора буде дуже близькою до виснаження у 2025 році при зберіганні поточних темпів війни.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Пов'язаний з Кремлем російський олігарх, православний націоналіст і засновник ультранаціоналістичного видання "Царгород" Костянтин Малофєєв заявив Financial Times (FT) в інтерв'ю, опублікованому 2 грудня, що Путін, швидше за все, відхилить будь-який план мирних переговорів, який висуне обраний президент США Дональд Трамп, якщо тільки цей план не враховуватиме "проблеми безпеки" Росії.
Малофєєв заявив, що Кремль розгляне можливість мирних переговорів з адміністрацією Трампа лише в тому випадку, якщо республіканець скасує політику США, яка дозволяє Україні використовувати дану Заходом далекобійну зброю для ударів по Росії, "усуне" президента України Володимира Зеленського з посади та погодиться зустрітися з Путіним для обговорення ситуації в Україні, майбутньої європейської безпеки, конфлікту на Близькому Сході та зростального альянсу Росії з Китайською Народною Республікою (КНР).
Путін може намір використовувати таку зустріч, щоб домогтися від Трампа майбутніх поступок у політиці США з цих питань. Малофєєв також заявив, що війна в Україні допомогла зміцнити відносини Росії з КНР, Іраном та Північною Кореєю та пожвавила економіку та оборонну промисловість Росії. Однак ISW продовжує спостерігати макроекономічні ознаки того, що економіка РФ насилу витримує тяжкість інфляції, міжнародних санкцій, що продовжуються, і нестачі робочої сили та зіткнеться зі значними проблемами у 2025 році, якщо припустити, що війна Росії в Україні продовжиться в нинішньому темпі.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що для того, аби розпочався переговорний процес країна-агресорка Росія має усвідомити свої злочини, які скоює в Україні.
Нещодавно український лідер Володимир Зеленський зауважив, що членство в НАТО має бути запропоноване неокупованим частинам країни, щоб покласти край "гарячій фазі війни", за умови, що у запрошенні Альянсу будуть визнані міжнародно визнані кордони України.
Нагадаємо, раніше видання The New York Times повідомляло, що після перемоги на президентських виборах у Сполучених Штатах Америки Дональда Трампа Україна ставить на перше місце гарантії безпеки, а не власні території. Питання щодо врегулювання російсько-української війни загострилося після того, як стало відомо, що Трамп переміг на президентських виборах у Сполучених Штатах.