Російські державні та провладні ЗМІ отримали вказівки від адміністрації президента щодо висвітлення атаки дронів на Москву та Московську область. Журналістів просять висвітлювати інцидент як психологічну атаку, а роботу ППО і влади — якісною.
Про це пише "Медуза", посилаючись на власні джерела у ЗМІ.
Так, засоби масової інформації "просять використовувати такі підходи":
Крім того, в "методичці" міститься рекомендація цитувати коментарі щодо атаки дронів виключно із негативним забарвленням наступних осіб:
За даними "Медузи", Хінштейн опублікував "первинний перелік місць падіння збитих БпЛА біля Підмосков'я". Рогозін розповів ЗМІ, які типи дронів могли використовуватися для атаки, а Гіркін написав, що мер Москви "терміново формує групи для відправки до Донецька, Горлівки та Шебекіного для ознайомлення з досвідом роботи міських установ в умовах негативного впливу безпілотників".
У вівторок, 30 травня, Москву та Підмосков'я масово атакували безпілотні літальні апарати. У Московській області вранці було чутно вибухи, працювала ППО, дрони врізалися в багатоповерхівки столиці РФ. У Міноборони Росії назвали Україну винною в "терористичній атаці безпілотними літальними апаратами по об'єктах у Москві".
У Шойгу заявили, що в "атаці було задіяно вісім безпілотних літальних апаратів літакового типу". Пропагандисти ж стверджують, що дронів було не менше трьох десятків.
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк відреагував на ранішню атаку дронами в Москві. Він відкинув причетність до цієї події України й заявив, що "російські дрони хочуть повернутися до своїх творців".
Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm заявила, що до атаки причетні росіяни, які борються з путінським режимом й постійно перебувають у Російській Федерації.
Нагадаємо, речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат теж прокоментував атаку дронів. Він вважає, що ця атака стала наслідком внутрішніх проблем у Росії.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими