Перша система протиповітряної оборони Patriot для України, за яку заплатить Німеччина, все ще перебуває в процесі виробництва. Зенітно-ракетний комплекс буде готовий до передачі Києву щонайменше через шість-вісім місяців.
Про це повідомляє видання Bild.
Це була велика надія проти ракет Путіна: у понеділок президент США Дональд Трамп оголосив, що постачатиме зброю Україні, а європейцям доведеться лише за неї платити. Тепер зрозуміло, що Німеччина має не лише платити, а й сама її постачати. І все ж Бундесверу вже бракує протиповітряної оборони.
Українці особливо потребують систем протиповітряної оборони для захисту від ракетного та безпілотного терору з боку Росії. План: Україна отримає додаткові системи Patriot. Німеччина хотіла покрити вартість двох одиниць (два мільярди євро). Канцлер Фрідріх Мерц (69, ХДС) кілька разів пропонував це Трампу.
Але тепер виявляється: Німеччина не тільки заплатить, але й, ймовірно, буде змушена надіслати власну систему ППО Бундесверу, бо Трамп відмовляється віддавати власну зброю.
Bild дізнався з джерел у німецькому уряді, що початковий план полягав у тому, щоб американці постачали Україні з власних запасів, а Німеччина покривала витрати на повторне замовлення. Але потім Трамп наполягав на тому, що американські військові не можуть передати жодної зі своїх систем ППО. Європі доведеться закуповувати системи ППО з власних запасів.
У Європі не вистачає засобів протиповітряної оборони. Протягом кількох днів тривають конфіденційні переговори щодо того, хто може допомогти Україні.
Канцлер Мерц пояснив: "Останніми днями ми досягли домовленості про те, що поставимо загалом дев'ять систем Patriot з європейського континенту та з Європи до України, і що ці системи потім будуть замінені Сполученими Штатами. Зрештою, ми також повинні підтримувати власні оборонні можливості".
Швейцарія просувається далі в списку очікування на системи Patriot. Перший блок буде поставлено не в Берні, а в Україні, а Німеччина його оплатить. Однак ця система все ще допрацьовується американською оборонною компанією Raytheon і, як очікується, буде готова не раніше ніж через шість-вісім місяців.
Однак Бундесверу вже бракує протиповітряної оборони. На початку війни в Україні війська мали дванадцять систем Patriot для захисту Німеччини від повітряних атак. Проте, як зазначає видання:
Це означає, що для внутрішньої протиповітряної оборони наразі доступні максимум три одиниці. Якщо буде здана ще одна система, їх буде ще дві.
Ситуація не покращиться протягом кількох років. Попередній коаліційний уряд замовив вісім систем Patriot. Перша має надійти до Повітряних сил наприкінці 2026 року, а решта — до 2029 року.
Нещодавно канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що питання щодо надання Україні систем протиповітряної оборони Patriot зараз узгоджується на рівні міністерств оборони Німеччини та Сполучених Штатів Америки. Весь процес займе декілька найближчих тижнів.
Раніше американський президент Дональд Трамп заявив, що перші ракети Patriot уже відвантажуються союзникам. Незабаром ці системи отримає Україна.
Нагадаємо, Володимир Зеленський заявив в інтервʼю The New York Post, що українські виробники дронів можуть постачати їх США в обмін на придбання американської зброї. Президенти Володимир Зеленський і Дональд Трамп близькі до такої угоди.