Адміністрація чинного президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена може скасувати майже п'ять мільярдів доларів боргу для України. До Конгресу вже надійшла відповідна заява.
Про це повідомив речник Державного департаменту США Метью Міллер під час брифінгу, передає "Голос Америки".
Посадовець нагадав, що у квітні цього року Конгрес ухвалив Закон про додаткові асигнування на безпеку України у розмірі близько 61 мільярда доларів. Згідно з документом, економічна допомога — близько 10 мільярдів доларів — надається Києву, як умовно-поворотна позика. Тобто ці гроші Україна має повернути Америці до певного періоду.
Однак Білий дім подав до Конгресу заяву про скасування половини боргу України. Йдеться про близько 4,65 мільярда доларів. Зокрема, згідно з документом, Байден з 15 листопада 2024 року може пробачити Україні до 50% цієї позики, тоді як інші 50% позики зможе пробачити 1-го січня 2026 року вже наступний лідер Америки Дональд Трамп.
"Ми зробили крок, який був окреслений у законі, щоб скасувати ці позики за надану економічну допомогу Україні, і тепер Конгрес може прийняти це", — сказав Міллер.
Речник Держдепу зауважив, що поки рішення Конгресу США не відоме. Проте не виключено, що законодавці можуть ухвалити резолюцію про заперечення списання половини боргу України. Однак, на думку Міллера, цього не станеться.
"Я був би здивований, якби Конгрес пішов на такий крок, враховуючи переважну підтримку двох партій у Конгресі щодо надання допомоги. Але ми будемо дотримуватися закону", — пояснив речник.
Нагадаємо, у середу, 20 листопада, Сполучені Штати Америки оголосили про надання Україні нового пакета військової підтримки на суму 275 мільйонів доларів. До нього увійде низка важливого для нашої армії озброєння.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими