Біля станції "Академік Вернадський" пінгвіни відклали яйця

07 ЛИСТОПАДА 2021 10:23

Пінгвіни біля української антарктичної станції “Академік Вернадський“ відклали чотири яйця у різних районах острова. 

Повідомляє TrueUA, з посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

"Нещодавно ми писали про старт сезону розмноження у субантарктичних пінгвінів біля “Вернадського”, і ось вчора у них з'явилося перше яйце! Точніше одразу 4 яйця у різних районах острова, але перше полярники виявили у гнізді прямо біля входу до головної будівлі станції", — ідеться у повідомленні.

Шлюбний сезон та народження дитинчат у субантарктичних пінгвінів відбувається раз на рік — з середини антарктичної весни до середини літа. Цього року гніздування почалося досить рано: раніше в районі станції перші яйця з'являлися ближче до середини листопада.

Яйця цих пінгінів білого кольору з сірим або зеленуватим відтінком, а за формою та розміром нагадують гусячі. Кладка однієї пари зазвичай складається з 2 яєць, рідко буває 3, але третій малюк здебільшого має дуже мало шансів вижити.

У пінгвінів партнерське ставлення до висиджування яєць та вигодовування малечі: вони це роблять по черзі. Пташенята вилуплюються з яєць трохи більше, ніж за місяць.

"Поповнення пінгвінят біля станції можемо чекати вже на початку грудня, а до Нового року очевидно весь наш острів буде заповнений малюками", — зазначили на станції.

Фото з мережі інтернет.

Також читайте: Науковцям вдалося переробити пластик на паливо

Фото, 07.11.2021 10:23