Фото ілюстративне. Джерело: "Ми Україна"

Bloomberg: Єврокомісія готується рекомендувати розпочати переговори про вступ України до ЄС

Європейська комісія готується рекомендувати розпочати переговори про членство України в Європейському Союзі. Ймовірно, це станеться наступного місяця.

Про це пише Bloomberg. 

За даними джерела, коли комісія надасть рекомендацію, лідери ЄС мають її підписати. Передбачається, що це відбудеться на саміті в грудні. Після цього Україна розпочне тривалу процедуру завершення реформ і приведення законодавства країни у відповідність до норм ЄС у понад 30 сферах, включно з правом та економікою. Єврокомісія може наполягати на більшому прогресі, зокрема, у боротьбі з корупцією.

"Для ЄС вступ України стає вирішальним тестом на здатність блоку поглинати нових членів та адаптувати процес прийняття рішень. Тривала війна Росії в Україні та попередні заявки з кількох інших країн, особливо на Західних Балканах — також ускладнюють дебати", — пише видання.

Вказується, що відродження розширення блоку з 27 членів відбувається в критичний момент, оскільки він прагне забезпечити, щоб східноєвропейські країни залишалися в його орбіті, а не Росії чи Китаю. На початку наступного місяця в Гранаді, Іспанія, лідери ЄС обговорять процес розширення і те, як підготуватися до нових членів. Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС повинен продовжувати інтеграцію, відкриваючи двері для нових кандидатів, "щоб надати нам геополітичну вагу та здатність діяти". Також вона відзначила "великі успіхи, які Україна вже зробила після того, як ми надали їй статус кандидата".

Що має виконати Україна для вступу в ЄС

Єврокомісія раніше уже оголосила план дій, який Україні потрібно виконати для початку переговорів про вступ до ЄС. Основні вимоги: 

  1. Ухвалення законодавства про процедуру добору суддів Конституційного Суду, яке має містити процес попереднього відбору на основі оцінки доброчесності та професійних навичок.
  2. Завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
  3. Посилення боротьби з корупцією, зокрема серед топ-посадовців.
  4. Завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП.
  5. Забезпечення відповідності законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF).
  6. Ухвалення комплексного стратегічного плану реформування правоохоронного сектору.
  7.  Впровадження закону про олігархів.
  8. Приведення законодавства про ЗМІ у відповідність з європейським аудіовізуальним законодавством.
  9. Завершення реформи законодавства для національних меншин. 

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що Україна прагне почати переговори щодо вступу до Європейського Союзу до кінця 2023 року. 

Додамо, раніше голова фракції "Слуга народу" в парламенті Давид Арахамія заявив, що Верховна Рада прийняла майже всі законопроекти, які вимагав Європейський Союз для початку перемовин про вступ України до ЄС.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 22.09.2023 16:54