Болгарський парламент. Джерело: БТА

Болгарський парламент підтримав скасування заборони на імпорт українського зерна

Парламент Болгарії підтримав скасування заборони на імпорт української агропродукції. Рішення ухвалили після двох годин дебатів. Опозиція назвала це "зрадою".

Про це повідомили "БНТ1 Новини".

Під час засідання у парламенті Болгарії виступив міністр сільського господарства Кирил Ватєв. Він підтвердив, що з ним не обговорювали пропозицію скасувати заборону. Проте після оцінки ризиків він визнав, що дозвіл імпорту української продукції не нашкодить економіці.

При цьому болгарський міністр наголосив, що контроль за імпортом української продукції посилять, оскільки вона не відповідає стандартам ЄС.

У парламенті також наголосили, що поки що сьогоднішнє рішення немає сили, оскільки заборону ухвалювали на рівні Європейського Союзу. Тому тепер очікується рішення Брюсселя.

Болгарська опозиція вже назвала рішення парламенту "зрадою".

"Це чистої води національна зрада не тому, що ми не за вільний ринок, а тому, що ми не можемо поставити наших виробників зерна в ситуацію, коли вони будуть неконкурентоспроможними", — заявив Деян Ніколов із партії "Відродження".

Заборона на імпорт українського зерна

У травні Європейський Союз дозволив п'ятьом сусіднім з Україною країнам заборонити продаж української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику на внутрішньому ринку, дозволивши при цьому транзит таких вантажів для експорту в інші країни.

Термін дії заборони закінчується 15 вересня. Водночас Україна розраховує, що всі обмеження Єврокомісії на український аграрний експорт скасують.

Раніше в уряді Угорщини заявили, що прагнуть представляти інтереси угорського фермерського товариства, а тому запроваджують тимчасову заборону на імпорт агропродукції з України. Йдеться насамперед про зерно, насіння олійних культур, а також деяку іншу сільськогосподарську продукцію.

Водночас у Польщі вважають, що забороною на імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України захищають вітчизняний аграрний сектор.

Нагадаємо, що Польща продовжить блокувати ввезення українського збіжжя після 15 вересня. Польський уряд погрожує в односторонньому порядку ухвалить рішення про заборону імпорту, якщо Єврокомісія не продовжить обмеження на ввезення до п’яти країн ЄС пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України.

У відповідь прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що наша держава звернеться до арбітражу Світової організації торгівлі (СОТ). Київ дотримується своїх зобовʼязань як за Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, так і за правом СОТ.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 14.09.2023 13:37