Національна гвардія України посилює свої бойові спроможності, отримавши сучасну бронетехніку. Нещодавно до бойових підрозділів надійшли танки серії Leopard, передані завдяки підтримці міжнародних партнерів та військово-політичного керівництва держави.
Про це повідомив командувач Нацгвардії України Олександр Півненко, який опублікував відповідний допис у своїх соціальних мережах.
"Гвардійці отримали танки Leopard 1A5 та Leopard 2A4, які вже довели свою ефективність у бойових умовах. Вони поєднують у собі високу мобільність, вогневу міць і надійність, що критично важливо на сучасному полі бою", — зазначив він.
Півненко додав, що Leopard 2A4 оснащений 120-міліметровою гладкоствольною гарматою Rheinmetall Rh-120 L44, двома кулеметами MG3 калібру 7,62 міліметра, дизельним двигуном потужністю 1 500 кінських сил, а також сучасною системою керування вогнем EMES-15 із тепловізійним каналом та лазерним далекоміром. Завдяки цьому Leopard 2 здатен точно вражати цілі вдень і вночі, за будь-яких погодних умов.
"Танк демонструє відмінну прохідність: долає нахили до 30°, вертикальні перешкоди до 1,1 метра, рови шириною до трьох метрів та водні перешкоди до 1,2 метра (до чотирьох метрів зі шнорклем). Броньовий захист Leopard 2 дозволяє ефективно протистояти сучасним загрозам, включаючи протитанкові ракети та дрони-камікадзе", — акцентував командувач Нацгвардії.
Він уточнив, що Leopard 1A5, своєю чергою, є модернізованим варіантом із гарматою 105 міліметрів, оновленими прицільними комплексами та покращеною ергономікою для екіпажу.
"Звичайно, зараз з урахуванням реалій на полі бою, не йдеться про безпосередню роль танків у залученні до бойових порядків підрозділів першого ешелону. Але танк як був, так і залишається на полі бою, так само, як і артилерія — одним із найпотужніших вогневих засобів", — розповів Півненко.
Військовослужбовці НГУ проходять інтенсивну підготовку для ефективного використання цієї техніки, у тому числі за кордоном.
"Ми адаптуємо нові зразки озброєння до умов ведення бойових дій на сході та півдні України, з урахуванням сучасних викликів — таких як масове застосування FPV-дронів. Тут насамперед ідеться про комплексну роботу аеророзвідки, наших підрозділів РЕР і РЕБ, характеру місцевості й бойових дій й умов місцевості на конкретному напрямку", — наголосив Олександр Півненко.
Національна гвардія України висловила вдячність міжнародним партнерам за допомогу у формуванні сучасного, боєздатного війська.
Польська компанія Mista представила медичну версію броньованої машини Oncilla. Її продемонстровано на варшавській виставці Defence24 Days.