На фото: екс-голова ВСУ Всеволод Князєв. Джерело: supreme.court.gov.ua

Був другом дитинства: хто передав НАБУ запис розмови Князєва під час отримання хабаря

У корупційній схемі, яку організували екс-очільник Верховного Суду Всеволод Князєв та адвокат Олег Горецький, був задіяний нотаріус Кирило Горбуров. Він є другом дитинства та кумом Князєва. Саме Горбуров передав слідству запис розмови, стенограму якої зачитали в засіданні з обрання Князєву запобіжного заходу.

Про це повідомило видання "Судовий репортер".

Вказується, що під час розмови, на якій був присутній і Горбуров, до адвоката Горецького, що мав тісні зв’язки із Князевим, звернулися із пропозицією хабаря представники бізнесмена Костянтина Жеваго, який оскаржував у Верховному Суді рішення апеляційного суду, що визнав недійсним договір придбання акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату 20 років тому.

Із записів розмови відомо, що Жеваго початково пропонував 1 мільйон доларів, але його переконали збільшити суму до 2,7 мільйона доларів. З них 1,8 мільйона доларів мали нібито відійти Князєву та іншим суддям. Ще 900 тисяч доларів винагороди мали отримати Горецький і Горбуров — вони самі мали домовитися, кому і скільки "перепаде".

Хронологія подій була наступною:

  • 1 травня Князєв надіслав Горбурову повідомлення, в якому наказав привезти частину хабаря, розділивши на частини: "Привіт, зроби 10 по 100 і два по 150 та одну 50".
  • 2 травня Горецький та Горбуров забрали гроші з відділення банку та в адвокатському офісі розфасували їх по пакетах.
  • 3 травня Горбуров, виконуючи спеціальне завдання, увечері приїхав до Князєва додому та віддав пакети з 1 мільйон 348 тисяч доларів.

Детективи НАБУ стежили за переміщенням грошей. А саме зафіксували, що 4 травня Князєв переніс гроші до свого автомобіля марки "Мерседес" і відвіз до Верховного Суду.

8 травня Князєв сказав Горбурову привезти 450 тисяч доларів, що залишилися. Ось, як вони це обговорювали:

Князєв: Ви там по Жеваго себе з Олегом зібрали? Чи правильно все, нормально?

Горбуров: 1350 там.

Князєв: Так.

Горбуров: Ще лишилося 450?

Князєв: Так.

Горбуров: Коли привезти?

Князєв: Ну ви взяли собі, правильно?

Горбуров: Олег цим питанням займається. Коли?

Князєв: Давай не зараз, ще кілька людей не закриті… Ось я думаю, що у п'ятницю.

Кирило Горбуров

На фото: Кирило Горбуров. Джерело: nikvesti.com

Зрештою, отримання другої частини хабаря було перенесено на понеділок. Ввечері 15 травня Горбуров приїхав до Князєва з сумкою, в якій було 450 тисяч доларів.

Одразу після передачі грошей у квартирі екс-голови Верховного Суду і в його кабінеті у ВСУ почався обшук. З сейфа в кабінеті Князєва вилучили 548 тисяч доларів міченими купюрами — частину грошей, переданих 1 травня.

Того ж вечора детективи НАБУ приїхали до помешкання адвоката Горецького. Почувши стук у двері, він утік через терасу, але його знайшли в готельному номері, де він заховався у шафі. 

Нотаріус Горбуров змінив у справі статус співучасника на "агента". У документах щодо контрольованого вручення хабаря його залегендували під прізвищем Кравченко. 

Нагадаємо, що Вищий антикорупційний суд 18 травня призначив Князєву запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 14 липня включно з альтернативою застави у понад 107,360 мільйонів гривень. Князєва взяли під варту у залі суду.

Як відомо, правоохоронці під час обшуків не змогли знайти близько мільйона доларів із хабаря, який отримав екс-голова Верховного Суду. Наразі правоохоронці вилучили 450 тисяч доларів у Князєва вдома, ще 597 тисяч доларів знайшли у його робочому кабінеті. Решту грошей поки що виявити не вдалося.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 21.05.2023 03:16