У вівторок, 12 грудня, за новим церковним календарем християни вшановують преподобного Спиридона чудотворця. За милосердя та доброту він отримав від Бога дар зцілення людей та приборкання природних сил.
TrueUA розповідає про це церковне свято та які традиції цього дня.
Преподобний Спиридон народився на острові Кіпр. Він був землеробом. Згідно із твердженням істориків Церкви, майбутній святий багато страждав у часи переслідування християн, яке почав Максиміян. За його наказом Спиридонові випалили око і підрізали стегно ноги. Коли померла його жінка, він ще більше посвятив себе молитві та добрим справам. Невдовзі він став єпископом в місті Трімитунт, проте зовсім не змінив свого життя. Свої доходи святий ділив на дві частини: одну роздавав бідним, а другу позичав тим людям, які опинилися у важкій життєвій ситуації.
Одного разу святий Спиридон довідався, що у сусідньому місті засудили на смерть невинного чоловіка. Святий єпископ зразу ж поспішив туди. Швидко йдучи, він прийшов до річки, яка через дощі вилилась з берегів, так, що на протилежний берег ніяк не можна було дістатися. Тоді святитель помолився до Бога та сухою ногою перейшов через хвилі, він щасливо дійшов до сусіднього міста й звільнив невинно засудженого.
Фото: zn.ua
У період Великого посту святий і його дочка Ірина їли лиш один раз на кілька днів. Якось у цей період прийшов до святого Спиридона один подорожній. У хаті не було навіть скибки хліба, а дочка сказала, що є лишень м'ясо. Святий велів зварити його і пригостив голодного чоловіка.
Помер святий після 344 року. На сьогодні святий Спиридон, поряд із святим Пантелеймоном і святим Миколаєм, є одним із найбільш шанованих святих чудотворців серед православних християн.
У ніч проти 12 грудня потрібно було визирнути у вікно: якщо небо ясне, без жодної хмаринки, значить зима буде холодною, а літо спекотне. Якщо за хмарами не видно зірок, тоді чекайте теплу зиму і дощове літо.
Фермери повинні цього дня стежити за вітром. Якщо на Спиридона він змінить свій напрямок тричі, то наступного року урожай буде багатим.
Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.
Нагадаємо, раніше ми публікували статтю про те, коли будуть новорічні та різдвяні свята в Україні у 2023-2024 роках та чи будуть ці дні вихідними.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими