Фото ілюстративне. Джерело: "РБК-Україна"

Через російську загрозу: Румунія переміщує ППО на кордон з Україною

Румунія переміщує засоби протиповітряної оборони ближче до своїх населених пунктів на Дунаї на кордоні з Україною, де російські безпілотники атакують зернові об'єкти, та додає до цього району військові спостережні пункти та патрулі.

Про це повідомив Reuters. Ці заходи разом із розміщенням чотирьох додаткових американських винищувачів F-16 і розширенням безпольотної зони є ознакою того, що стурбованість Румунії та НАТО зростає, адже війна може перекинутися на її територію.

Як відомо, після виходу 17 липня з угоди щодо чорноморського зерна Москва почала атакувати українські порти та склади вздовж Дунаю, явно намагаючись перекрити основний альтернативний маршрут для експорту сільськогосподарської продукції з України. Серед цілей були українські порти Ізмаїл і Рені, обидва з яких розташовані через Дунай від Румунії.

Окремі інциденти з падінням частин дронів у Румунії підкреслюють ризик непорозуміння між Росією та НАТО, спонукаючи румунські збройні сили посилити безпеку в цьому районі для захисту цивільного населення, повідомили два анонімні джерела агентства.

Армія побудувала два бомбосховища в невеликому селищі Плауру, всього за кількасот метрів від Ізмаїла, а місцеві мешканці розсилають оповіщення мобільними телефонами, коли виявляються російські безпілотники

Минулої п'ятниці міністерство оборони Румунії повідомило, що близько 100 американських військовослужбовців і чотири літаки F-16 Fighting Falcon американської розробки прибули на військову авіабазу Борча, розташовану приблизно за 150 км на південь від Ізмаїлу.

Зі середини вересня міністерство також розширило безпольотну зону вздовж ділянки кордону з Україною до 30 кілометрів усередині Румунії та до висоти 4 000 метрів як стримувальний фактор проти російських дронів, що вдираються в повітряний простір Румунії.

Падіння російських дронів у Румунії: що відомо

Під час нічної атаки "шахедами" по портовій інфраструктурі Одеської області на Дунаї 4 вересня дрони-камікадзе впали на території Румунії. Державна прикордонна служба України повідомила, що це відбулося неподалік Ізмаїльського порту.

У Міністерстві закордонних справ України закликали партнерів прискорити забезпечення України додатковими сучасними системами протиракетної та протиповітряної оборони, а також бойовою авіацією, які посилять захист інфраструктури України, а також суміжних держав.

Міністерство оборони Румунії у спеціальній заяві засудило атаки на українські об’єкти та цивільну інфраструктуру. У румунському відомстві назвали їх невиправданими та такими, що порушують усі міжнародні гуманітарні правила. Водночас міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску повідомила, що атаки Російської Федерації по інфраструктурі на Півдні України несуть ризики для її країни.

Однак президент Румунії Клаус Йоганніс заперечив падіння російських безпілотників 4 вересня на території його країни. Він заявив, що не знайшли жодної деталі від дрона країни-агресорки.

Також румунський лідер наголосив, що держава повністю контролює свій повітряний простір і має "надзвичайно сильні гарантії безпеки". Крім того, Йоганніс зауважив, що країни НАТО визначилися з алгоритмом дій на випадок, якщо "щось впаде на їхню територію".

Згодом — після того, як уламки все ж виявили, — президент Румунії зробив нову заяву, зазначивши, що в разі підтвердження цього факту — це буде "серйозне порушення". До того ж Йоганніс знову назвав атаки на українську інфраструктуру в регіоні Дунаю воєнним злочином.

Після цього відбулися ще декілька випадків падіння уламків дронів на території Румунії. Місцева влада та керівники НАТО обмежувалися лише "гнівними засудженнями" та "глибокими занепокоєннями".

Нагадаємо, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час прес-конференції в Києві відповів на запитання журналіста, чому Північноатлантичний альянс жодним чином не відповів діями на падіння російських дронів чи їх уламків на території Румунії. Він сказав, що це не було навмисною атакою. Столтенберг додав, що у зв'язку з цими подіями НАТО посилює свою присутність на східному фланзі, зокрема, перекидає до Румунії декілька винищувачів для патрулювання повітряного простору.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 29.09.2023 13:53