Фото:kurs.com.ua

Чи може окупація територій стати перешкодою для вступу України до ЄС: в уряді зробили заяву

Тимчасова окупація територій нашої країни не має стати на заваді вступу України до Євросоюзу.

Про це заявила міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина на другому Форумі обміну вступом до ЄС.

"Це питання більше стосується того, чи є воля. Якщо є воля — є спосіб. Воля є, і це підтверджується рішенням про надання Україні статусу кандидата на членство, і майбутнім рішенням про відкриті переговори про вступ. Це не просто обіцянки", — сказала вона.

Чиновниця також уточнила, що випадок України в цьому контексті сам по собі є прецедентом, оскільки на момент підписання Угоди про асоціацію, Крим вже був анексований і почалася окупація Донецької та Луганської областей.

Попри такий розвиток подій, документ все-таки був підписаний і поширюється на всю територію України в межах 1991 року, із застереженням щодо регіонів, які не контролюються українським урядом.

"Тому не було жодного моменту, щоб у нас були якісь дискусії на цю тему в контексті вступу України до ЄС", — додала Стефанішина.

Що має виконати Україна для вступу в ЄС

Єврокомісія раніше уже оголосила план дій, який Україні потрібно виконати для початку переговорів про вступ до ЄС. Основні вимоги: 

  1. Ухвалення законодавства про процедуру добору суддів Конституційного Суду, яке має містити процес попереднього відбору на основі оцінки доброчесності та професійних навичок.
  2. Завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
  3. Посилення боротьби з корупцією, зокрема серед топ-посадовців.
  4. Завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП.
  5. Забезпечення відповідності законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF).
  6. Ухвалення комплексного стратегічного плану реформування правоохоронного сектору.
  7.  Впровадження закону про олігархів.​
  8. Приведення законодавства про ЗМІ у відповідність з європейським аудіовізуальним законодавством.
  9. Завершення реформи законодавства для національних меншин. 

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що Україна прагне почати переговори щодо вступу до Європейського Союзу до кінця 2023 року. 

Додамо, раніше голова фракції "Слуга народу" в парламенті Давид Арахамія заявив, що Верховна Рада прийняла майже всі законопроекти, які вимагав Європейський Союз для початку перемовин про вступ України до ЄС.

За даними Bloomberg, Європейська комісія готується рекомендувати розпочати переговори про членство України в Європейському Союзі. Ймовірно, це станеться у жовтні.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 28.09.2023 17:24