На цей час працівники Державної прикордонної служби не перевіряють військово-облікові документи у водіїв при перетині кордону. Це стосується осіб, які здійснюють міжнародні перевезення.
Таку заяву в ефірі телемарафону зробив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.
Він наголосив, що з 18 травня, коли набув чинності новий мобілізаційний закон, представники ДПСУ почали перевіряти військово-облікові документи у чоловіків віком від 18 до 60 років.
"Це стосується осіб, які заброньовані на час мобілізації або воєнний стан, які не придатні відповідно до висновку ВЛК і виключені з військового обліку за станом здоров’я, осіб, у яких на утриманні є троє і більше дітей до 18 років, хто самостійно виховує дитину до 18 років або в кого є дитина до 18 років і дружина, яка проходить військову службу, а також інших осіб, які підпадають під пункт 26 правил", — зазначив Демченко.
За словами речника, прикордонники не перевіряють на цей момент військово-обліковий документ в інших категорій осіб — в першу чергу, осіб з інвалідністю, осіб, які супроводжують людей з інвалідністю. Також, за словами Демченка, працівники ДПСУ не перевіряють військово-обліковий документ в осіб, які перевозять гуманітарні вантажі, а також у водіїв, які здійснюють міжнародні перевезення товарів та пасажирів.
Демченко також відповів на питання, чи був у такому разі недоречним протест далекобійників 18 травня. Демченко наголосив, що "щодо власне правил перетину кордону, то для водіїв на цю мить нічого не змінилося".
"Ті особи, які є в системі "Шлях", які мають відповідні дозволи, як і раніше, можуть перетинати кодон за тими ж правилами, для них вони не змінилися. В будь-який момент можуть бути внесені зміни урядом до правил перетину кордону, до постанови №57. Якщо там будуть прописані надалі якісь особливі умови або зміни для якихось категорій, звісно, прикордонники застосовуватимуть. Але на цей момент у водіїв ми не перевіряємо військово-облікові документи", — сказав він.
Демченко підкреслив, що також військово-облікові документи не перевіряються у працівників залізниці, в осіб, які відносяться до авіаційної та морської галузі, а також осіб, які обіймають певні посади.
Нагадаємо, Кабінет міністрів затвердив нову форму військового квитка. Його можна буде отримати в електронній формі через "Дію" або в паперовій формі в районному (міському) ТЦК. У військово-обліковому документі буде міститися інформація про наявність адміністративного чи кримінального правопорушення та інші важливі дані про військовозобов'язаного.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими