Фото: Facebook Андрій Пишний

Чи впливає дефіцит електроенергії на курс долара та ціни: відповідь голови НБУ

Дефіцит, який виник в енергосистемі Україні, сприяє підвищенню цін на товари та послуги, а також може змінити на ситуацію на валютному ринку. Проте наразі імпорт електрики не значно впливає на курс долара.

Про це заявив голова Національного банку України Андрій Пишний під час брифінгу.

За його словами, регулятор зберігає свій квітневий прогноз щодо дефіциту електроенергії в Україні у 2024-2025 роках на рівні 5%. Зокрема, вплив імпорту електроенергії на курс долара поки не є значним.

"Обсяги імпорту становлять 20-35 мільйона доларів у квітні-травні. Вони фактично не впливають на ситуацію на валютному ринку", — заявив голова НБУ.

Своєю чергою заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук наголосив, що обсяги імпорту на рік становитимуть 800 мільйона доларів. За його словами, дефіцит електроенергії був більшим за прогноз регулятора вже в травні, а також така тенденція спостерігатиметься і в цього місяця. Зокрема, очікується, що Україна збільшить комерційний імпорт електроенергії з ЄС.

"На нашу думку, частково цю проблему в найближчі місяці має компенсувати розширення дозволу європейської мережі системних операторів на передачу електроенергії на комерційній основі", — спрогнозував він.

Варто зазначити, що наразі Нацбанк готує оновлений макропрогноз, який буде оприлюднений в липні 2024 року. У ньому будуть очікування щодо дефіциту електроенергії та його впливу на економіку.

Нагадаємо, за даними НБУ, відчутне послаблення обмінного курсу гривні, яке відбулося у травні у Національному банку України пов'язують із збільшенням попиту на валюту.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 13.06.2024 16:34