У тому випадку, якщо Сполучені Штати Америки припинять допомагати Україні у протистоянні з Росією, то з часом їм доведеться самостійно боротися із країною-агресоркою.
Про це заявив заступник держсекретаря США Джеймс О'Брайен, передає "Ліга".
"Мене завжди вчили, якщо облишити наполовину виконану роботу, доведеться повернутися і робити це знову. Зараз українці готові виконувати цю роботу, бо йдеться про їхню територію. Якщо ми відмовимося зараз допомагати їм, то пізніше цю роботу доведеться виконати комусь іншому, і, ймовірно, це будемо ми", — сказав О'Браєн.
Посадовець зауважив, що наразі не можна залишати Україну сам на сам із ворогом, адже вона перемагає і вже повернула половину території, яку Росія захопила після лютого 2022 року, а також відкрила зернові шляхи Чорного моря. Також, на думку заступника держсекретаря США, підтримка України допомагає США розвивати власну військову промисловість, що може знадобитись у протистоянні з Китаєм.
"Якщо ми збираємося конкурувати з Китаєм з часом, то слід мати на увазі, що битва за Україну дозволяє нам відновити нашу власну промислову базу. Ми створюємо нові енергетичні технології та впроваджуємо їх у всьому світі, будуємо нові оборонні технології, працюємо у сфері ІТ. Все це включено у пакет додаткового фінансування і це зробить нас більш спроможними захищати Тайвань", — заявив він.
Адміністрація президента США Джо Байдена 20 жовтня запросила у Конгресу 106 мільярдів доларів. Кошти мали витратити на допомогу Україні, Ізраїлю та іншим іноземним державам. Найбільша частка фінансування, а саме 61,4 мільярда доларів, мала піти саме для України.
Республіканець Майк Джонсон, якого обрали спікером Палати представників Конгресу США, заявляв, що Палата представників розгляне допомогу Україні та Ізраїлю окремо, а не разом, як передбачав запит адміністрації Байдена.
7 листопада демократи у Сенаті США заблокували спроби республіканців схвалити законопроект про надання надзвичайної допомоги Ізраїлю без передбачених коштів для України, який Палата представників ухвалила минулого тижня.
Нагадаємо, координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати Америки практично вичерпали всі кошти, які були виділені для допомоги Україні. Залишилося близько чотирьох відсотків коштів, які Вашингтон ще може витратити для військової підтримки.
Додамо, раніше заступник речника Держдепу Ведант Пател наголошував, що виділення масштабної допомоги Україні та Ізраїлю є "імперативом" для Сполучених Штатів Америки.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими