Ситуація в Україні через війну постійно змінюється, тому президент України Володимир Зеленський скасував свій виступ на запланованому секретному брифінгу у Сенаті США.
Таку заяву зробив міністр оборони України Рустем Умєров в інтерв'ю Fox News.
"Це війна, ситуація змінюється. Але, я думаю, Зеленський вдячний і зробить це, коли буде можливо наступного разу", — заявив посадовець.
Варто відзначити, що у секретному брифінгу в Сенаті США не братиме участь український президент Володимир Зеленський. Раніше він мав намір виступити перед американськими сенаторами.
Напередодні голосування у Конгресі щодо фінансування України до США прибули керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністр оборони України Рустем Умєров та спікер Верховної ради Руслан Стефанчук. Вони перебувають там з офіційним візитом.
За останній місяць в американському Конгресі розгорілася політична боротьба між демократами та республіканцями за проекти надання фінансової допомоги Україні та Ізраїлю, а також фінансування безпеки південного кордону країни з Мексикою. Вже наприкінці жовтня повідомлялося, що у Штатів залишилося понад 5,4 мільярда доларів для допомоги Україні. На цій підставі президент США Джо Байден запросив у Конгресу 106 мільярда доларів на допомогу Ізраїлю та Україні, а також на зміцнення оборонно-промислового комплексу. З цієї суми 61,3 мільярда доларів пропонувалося виділити на постачання Україні, а 14,3 мільярда доларів — Ізраїлю.
Однак Палата представників 2 листопада затвердила альтернативний законопроект новообраного спікера Майка Джонсона, що передбачає військову допомогу обсягом 14,3 мільярда доларів виключно Ізраїлю без України. Демократична більшість у Сенаті заблокувала розгляд цього документа.
Пізніше Майк Джонсон запропонував проект тимчасового двохетапного фінансування без урахування допомоги Україні та Ізраїлю. 15 листопада Сенат підтримав цей законопроект, щоб уникнути зупинки роботи уряду США (т.зв. "шатдауну"). 16 листопада президент Джо Байден підписав документ.
Нагадаємо, днями радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати не зможуть передавати Україні зброю, якщо Конгрес не підтримає законопроект про надання країні фінансової допомоги. Водночас республіканці висувають вимогу, аби будь-який законопроект про допомогу Україні та Ізраїлю також вміщував зміни, спрямовані на посилення безпеки американських кордонів. Нещодавні переговори сенаторів від Демократичної та Республіканської партій щодо захисту південного кордону США з Мексикою були невдалими.
Також стало відомо, що Мітч Макконнелл, який є лідером республіканців у Сенаті США, виступатиме за те, щоб сенатори-республіканці проголосували проти надання додаткової допомоги Україні та Ізраїлю. Він невдоволений відсутністю жодних положень про мексиканський кордон.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими