На сьогодні Україна ще не надто сильна для деяких дипломатичних кроків, аби розпочинати діалог із країною-агресоркою.
Про це заявив президент Володимир Зеленський під час прес-конференції за підсумками зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте та провідними європейськими політиками, передає "Укрінформ".
"Не все виконано, щоб казати, що Україна є достатньо сильною для тих чи інших дипломатичних кроків. Ми будемо робити все, щоб у наступному році нам вдалося бути сильними, і вже переходити до дипломатії. Я не вірю, що Путін хоче завершення війни, тому будемо розбиратися. У будь-якому випадку, з нашого боку ми робимо все, щоб закінчити цю війну справедливо для нас, для України", — сказав очільник держави.
За словами гаранта, наразі все те, що нашій державі необхідно для сильної позиції під час переговорів із агресором викладено у "Плані перемоги". Зокрема, там детально наведені дані щодо кількості бригад і резервів та їх оснащення для надійного утримання фронту, а також посилення санкційного тиску на РФ.
"Плюс — гарантії безпеки. Ми розуміємо, що найсильніші гарантії для України — це НАТО. Саме тому є пропозиція, є наше бажання щодо запрошення України. Чому не щодо НАТО — тому, що ми у війні. Але запрошення — це важливий крок… Ми боремося за це право. Кожне таке рішення – дуже складна частина історії нашої держави", — зазначив Зеленський.
Президент зауважив, що партнери продовжують надавати Україні суттєву військову допомогу. Проте цього поки не достатньо для того, аби "гарантувати, що Путін не прийде знову".
"Тому найкраща (гарантія, — ред.) — сильна армія, велика армія, найбільша в Європі армія. Обмежувати силу нашої армії ми просто не маємо права у будь-якому разі, навіть на шляху до НАТО. Армія повинна бути дуже сильною. Поки ми не в НАТО, ви все одно ризикуєте, передусім ризикують ваші сили безпеки й оборони, ваш народ. Наш народ. Тож сильний Альянс, сильна армія, сильна економіка", — резюмував гарант.
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що є позитив від деяких лідерів щодо питання розміщення в Україні миротворчої місії.