Під час перемовин України зі Сполученими Штатами Америки щодо рідкісноземельних металів ідеться про створення інструменту для спільних інвестицій і взаємної вигоди. Ці переговори не передбачають конкретних сум чи боргів.
У цьому запевнив заступник міністра економіки України Тарас Качка у коментарі в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".
"У межах угоди ми не ведемо жодних розмов про цифри. Я думаю, що є багато людей, які висловлюють свої оцінки щодо тих чи інших елементів угоди, і на них базуються повідомлення в пресі", — зазначив він.
При цьому наступник міністра наголосив, що не може назвати їх помилковими, так само як не може спростовувати чи підтверджувати.
"Але скоріше це елементи дискусії, які можуть точитися довкола угоди", — зауважив Качка.
Він акцентував, що в самому переговорному процесі немає жодних цифр стосовно того, яку суму прибутку хочуть отримати США.
"На теперішній момент ідеться про вироблення такого інструменту, який би забезпечував подальшу допомогу з боку США, інвестиції в Україну, заробляння на інвестиціях в Україну й для України, й для США. І ми раді будемо, якщо ці заробітки від інвестицій будуть більшими, ніж допомога, яку надають США", — розповів заступник міністра.
За його словами, якихось конкретних розмов, хто кому скільки винен немає.
"Формула доволі проста — заробляти на інвестиціях в Україні. Це не виплата, не жоден борг, це віра в наше майбутнє. І якщо вона буде приносити зиск для американського народу, це добре, тому що буде вигода й для українського народу теж", — підсумував він.
Нагадаємо, вчора президент Володимир Зеленський заявив, що протягом цього тижня між Україною та США й надалі триватимуть перемовини щодо угоди про корисні копалини.