1 150 день війни
Особовий склад
938 970
Танки
10 662
Артилерія
26 530
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 136
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
33 065
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Чи реально Україні вступити в ЄС до 2030 року: відповідь єврокомісарки
Фото: istockphoto.com

Чи реально Україні вступити в ЄС до 2030 року: відповідь єврокомісарки

Приєднання України та Молдови до Європейського Союзу до 2030 року стало реальною перспективою. Цьому надали поштовх низка геополітичних змін у світі.

Таку заяву зробила єврокомісарка з розширення Марта Кос, пише "Укрінформ". Вона, зокрема відповіла на питання, наскільки реальним є термін вступу України в ЄС до 1 січня 2030 року.

"Вважаю це можливим з багатьох причин і не лише з огляду на геополітику. Я бачу всередині Єврокомісії та можу бачити це в країнах-членах та в Раді ЄС, що геополітичні зміни дійсно вимагають від нас нових і рішучих кроків… Тому що весь світ змінюється, Європа змінюється, як і її сусідство, і аспект безпеки набуває дедалі більшого значення. Імператив безпеки швидко зростає, і ми маємо знайти відповідь не лише у процесі розширення, а й в усій політиці сусідства", — йдеться у заяві Кос.

Єврокомісарка наголосила, що геополітичні процеси сприяли пришвидшенню євроінтеграції й для країн Західних Балкан. У переговорах з Чорногорією вже вдалось відкрити всі розділи, і цей процес може завершитися до кінця 2026 року. За її словами, це відкриває можливість для вступу цієї держави до Євросоюзу за один-два роки, необхідні для ратифікації угод у державах-членах.

Також, як зазначила Марта Кос, в Євросоюз може вступити й Албанія до 2030 року.

"Я вважаю, що така перспектива є реалістичною також для Молдови й для України. Коли ми говоримо про Україну та про її входження до ЄС, ми розуміємо це розширення також як політичну зброю для надання гарантій безпеки. Судячи з усього, на цей час неможливо для України та Молдови стати членами НАТО, тож їх членство в Європейському Союзі може дійсно стати потужним інструментом для безпекових гарантій", — резюмувала єврокомісарка.

Нещодавно прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Будапешт не дозволить Брюсселю примусити його підтримати вступ України в Європейський Союз. Відповідне рішення своїм волевиявленням ухвалюватиме угорський народ.

Варто зазначити, що 10 квітня Україна та Європейський Союз підписали низку двосторонніх угод. Йдеться про фінансові, космічні та медичні програми.

Також представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас нещодавно заявила, що Україна вже виконала важливий крок, необхідний для вступу до Європейського Союзу. Саме тому майбутнє держави — у європейській спільноті.

Нагадаємо, раніше у спільному листі дипломатів Швеції, Фінляндії, Данії, Латвії, Литви й Естонії повідомлялося, що Україна повинна якомога швидше стати повноправним членом Європейського Союзу. Для цього спільноті необхідно терміново розробити чітку дорожню карту для цього.

Своєю чергою прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що одразу після закінчення війни Україна стане повноправним членом Європейського Союзу. Значного прогресу у вступних переговорах Київ має намір досягти вже цього року.

Раніше голова угорської опозиційної партії "Тиса" Петер Мадьяр оголосив 13 квітня, що голосування партії в рамках програми "Голос нації" завершено. На запитання про підтримку вступу України до Європейського Союзу 58 відсотків жителів Угорщини відповіли ствердно. 

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама