Нова система, яка невдовзі замінить медико-соціальні експертні комісії (МСЕК), буде повністю цифрозізована. Вона буде "націлена на максимальну реабілітацію людини".
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 12 листопада.
"Нова система, яка змінить МСЕК, буде націлена на результат — максимальну реабілітацію людини, повернення до активного життя та адаптацію робочого місця під її потреби", — зазначив він.
За його словами, практикуючі лікарі у багатопрофільних лікарнях в складі експертних команд об’єктивно оцінять стан пацієнта, реальні потреби людини для відновлення. Також будуть доступні опції дистанційної, заочної та виїзної оцінки.
При цьому увесь процес буде цифровізовано. В електронній системі будуть фіксуватись усі дії, кроки й документи. Це необхідно для того, щоб мінімізувати корупційні ризики. До того ж для громадян статистика щодо команд, їх діяльності, рішень та черг буде доступна онлайн.
"Ми прагнемо досягти європейських стандартів ефективної реабілітації, де близько половини людей після хвороб або травм знову ведуть активний спосіб життя", — наголосив Шмигаль.
Також прем'єр додав, що попри реформу МСЕК, статус інвалідності зберігається. Такі громадяни і надалі матимуть право на соціальні послуги, реабілітацію, пільги та підтримку в працевлаштуванні. Тобто для тих, хто уже має інвалідність, ситуація не зміниться.
Суть нової системи зводиться до трьох ключових цілей:
Нагадаємо, раніше прес-служба Міністерства охорони здоров'я повідомляла, що посадовці, які зараз очолюють медико-соціальні експертні комісії, не отримають дозвіл на роботу в оновленій системі лікарських комісій.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими