У середу, 17 липня, віряни святкують день святої великомучениці Марини. За старим календарем його відзначали 30 липня, проте після переходу Православної церкви України (ПЦУ) на новоюліанський календар дата змінилася.
TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято, його традиції і заборони.
Свята Марина була дочкою язичницького жреця Едесіма. Вона народилася в Антіохії Пісідійській (у Малій Азії). В юні роки дівчина відчула сильну прив’язаність до Христа. Марина не приховувала свого християнства і відважно висміювала культ ідолів. За це її зненавидів рідний батько, який позбавив її спадщини.
Свята Марина. Джерело: pokrov-hamburg.de
Згодом Марину посадили до в’язниці, де вона відмовилася від жертви ідолам. За це її піддавали жорстоким мукам, але вона не відреклася від своєї віри. У темниці величезний змій намагався напасти на святу, але завдяки її молитвам, він перетворився на чорного пса.
Потім правитель наказав втопити святу у величезній бочці. Мучениця просила Господа, щоб ця страта стала для неї святим Хрещенням. Коли її занурювали у воду, раптово засяяло світло і білосніжна голубка опустилася з неба, несучи в дзьобі золотий вінець. Кайдани, накладені на Марину, самі собою розв’язалися.
Проте згодом святій мучениці Марині відрубали голову. До взяття Константинополя хрестоносцями в 1204 році мощі святої були в монастирі Пантепонта, потім були перенесені в Італію.
Нагадаємо, раніше у ПЦУ пояснювали, чи можна відмовитись бути хрещеною та хрещеним. Детальніше — у нашому матеріалі.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими