Фото: соцмережі

Депутати, які втекли з України під виглядом волонтерів: журналісти оприлюднили список

Оприлюднено прізвища 13 місцевих депутатів, які від початку повномасштабного вторгнення виїхали з України. Вони покинули країну через систему "Шлях" і досі не повернулися.

Про це повідомляє NGL.media з посиланням на джерела в Прикордонслужбі.

Видання акцентує на зловживанні депутатами системою "Шлях", зосередившись на депутатах місцевих рад, які виїхали з України як волонтери та не повернулись. Хтось залишився у сусідній Польщі, когось доля занесла аж у США, а дехто з депутатів уже багато місяців збирає по світу "гуманітарний вантаж", який ніяк не доїде в Україну.

  • Депутат Харківської обласної ради Віталій Абрамов.

Абрамова до системи "Шлях" вносила Харківська ОВА. Вперше це сталось 10 серпня 2022 року за поданням "Благодійного фонду імені Саркіса Давтяна", а вдруге — 9 листопада 2022 року за поданням БФ "Допомога українцям 2022". Останній дозвіл діяв до 31 січня 2023 року — саме у той день Абрамов і виїхав.

  • Депутат Новомосковської районної ради на Дніпропетровщині Максим Кривда.

Обранець покинув країну ще у грудні 2022 року. Виїхав на поїзді як волонтер за дозволом від Дніпропетровської ОВА, згідно з яким, мав би повернутись до 15 січня.

  • Депутат Харківської районної ради Станіслав Лебедєв.

Покинув Україну у листопаді 2022 року, після чого зник. До системи "Шлях" Станіслава Лебедєва внесло Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

  • Священник і депутат Херсонської райради Ігор Семеніхін.

У вересні 2022 року він виїхав з країни. Це був перший день дії дозволу, виданого Херсонською ОВА. Семеніхін мав би повернутись до 27 вересня.

  • Депутат Соледарської міської ради Сергій Петров.

Втік з України у березні 2023 року. В систему "Шлях" його внесла Волинська ОВА. Вже у вересні 2023 року Петров опублікував у соцмережах фото з донькою з Польщі.

У Волинській ОВА стверджують, що внести Петрова у "Шлях" попросив благодійний фонд "Віримо в Україну", тому дали такий дозвіл, але дозволили виїзд максимум на два тижні.

  • Депутат Добропільської міської ради на Донеччині Артем Сундучніков.

Виїхав за кордон у березні 2023 року на підставі рішення Житомирської ОВА. Там кажуть, що видали дозвіл на прохання Свято-Михайлівського кафедрального собору у Житомирі.

Ще сім депутатів, про яких пишуть журналісти, не просто виїхали за кордон, а й відмовились від депутатських повноважень.

Це, зокрема депутат Чортківської міськради від партії "Сила людей" та екс-очільник муніципальної варти Чорткова Назарій Пиптик, депутат Бориспільської міської ради на Київщині Сергій Пашин, депутат Покровської райради у Кривому Розі Юрій Красножон, депутат Бучанської районної ради на Київщині Святослав Куценко, депутат Золочівської райради на Львівщині Борис Довбета, депутат Дніпровської районної ради Віталій Дорохін, депутат Саксаганської районної ради Кривого Рогу Роман Резнік.

Нагадаємо, у вересні NGL.media повідомляв, що понад 2 248 чоловіків виїхали за кордон за дозволами Львівської військової адміністрації через систему "Шлях". Відомо, що 372 організації причетні до їх переправлення.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 05.12.2023 20:22