У Державному Департаменті США 10 квітня розповіли про підсумки зустрічі з делегацією Російської Федерації в Стамбулі. Сторони обговорили забезпечення стабільності дипломатичного банкінгу для двосторонніх місій.
Про це йдеться на сайті Державного департаменту США.
"Делегація США на чолі із Сонатою Коултер, заступником помічника держсекретаря з питань Росії та Центральної Європи, зустрілася з російською делегацією на чолі з послом Олександром Дарчієвим 10 квітня у Стамбулі, Туреччина. Ця зустріч є другим раундом консультацій з моменту угоди держсекретаря Рубіо із його російським колегою", — пише прес-служба Держдепу.
Там зазначили, що, продовжуючи конструктивний підхід, встановлений на зустрічі 27 лютого, делегації США та Росії обмінялися нотами для завершення домовленості щодо забезпечення стабільності дипломатичного банкінгу для двосторонніх місій Росії та США.
"Сполучені Штати знову висловили своє занепокоєння політикою Російської Федерації, яка забороняє наймання місцевого персоналу, що є ключовою перешкодою для підтримки стабільного та сталого рівня кадрового забезпечення у посольстві США у Москві", — йдеться у повідомленні.
У Держдепі також повідомили, що заступник помічника держсекретаря Коултер та посол Дарчієв обговорили можливість проведення у найближчому майбутньому, за необхідності, наступної зустрічі з цих питань. Дату, місце та представництво буде визначено пізніше.
Як відомо, спецпредставник США Стів Віткофф і посланець Кремля Кирило Дмитрієв зустрічалися 2 та 3 квітня у Вашингтоні на тлі заяв президента США Дональда Трампа про затягування Путіним переговорів щодо припинення війні в Україні. Тоді Дмитрієв запевняв у досягненні "значного прогресу" в питанні завершенні війни в Україні.
Раніше повідомлялось, що 10 квітня Росія та Сполучені Штати Америки провели обмін ув'язненими в Абу-Дабі. Це назвали "зміцненням довіри між країнами". Зокрема, з російської в’язниці звільнено Ксенію Кареліну, яку минулого року засудили до 12 років колонії суворого режиму.
Нагадаємо, минулого тижня аналітики The Telegraph зазначали, що у своєму прагненні до беззастережної капітуляції України Володимир Путін кинув на Київ усе, що є в Росії, крім ядерної зброї. Натомість Дональд Трамп усе ще сподівається, що його запам’ятають закінченням війни в Україні.