У своєму прагненні до беззастережної капітуляції України Володимир Путін кинув на Київ усе, що є в Росії, крім ядерної зброї. Натомість Дональд Трамп усе ще сподівається, що його запам’ятають закінченням війни в Україні.
Такий висновок зробили аналітики у статті, яку опублікувало видання The Telegraph.
"Україна залишається непереможеною — але як довго може тривати цей приголомшливий опір? Насамперед: чи зможе Україна вижити після потенційної відмови від американської підтримки та чи зможе Європа зберегти свою підтримку, маючи справу з економічними наслідками мит?" — поставили запитання медійники.
Вони додали: Путін сподівається, що бурхлива інфляція, падіння ВВП і падіння рівня життя змусять Київ шукати миру. Водночас адміністрація Трампа посилює тиск на Київ. Минулого місяця стало відомо, що Білий дім вимагає контролю не лише над родовищами рідкісноземельних металів в Україні, а й над усіма її природними ресурсами, включаючи нафтову, газову й атомну промисловість.
Якщо Путін не приховує своєї місії перетворити Україну на державу-васала Росії, то Трамп, очевидно, бачить країну як дочірню компанію, що повністю належить США.
"І якщо Кремль і Білий дім сповнені рішучості розділити Україну між собою, хто може їх зупинити?" — поставили риторичне запитання в The Telegraph.
Журналісти зауважили, що наразі президент Володимир Зеленський відмовлявся підписати економічний суверенітет своєї країни в обмін на туманні обіцянки США.
У виданні припустили, що адміністрація Трампа явно була би рада усуненню президента України з посади. Натомість Путін розраховує, що він може використати потребу Трампа в міжнародному схваленні, щоби здобути дипломатичні перемоги, яких його війська не змогли здобути на полі бою.
Медійники наголосили, що таким чином "мирні" переговори, які вже декілька тижнів тривають у Саудівській Аравії, розглядаються в Кремлі як димова завіса, а не серйозні переговори.
"Вороги навіть не спілкуються безпосередньо один з одним, а лише через посередників, переважно американських. Це дозволяє американській делегації не тільки контролювати потік інформації, але й схиляти терези на користь Москви. Химера припинення вогню ще не втілилася в життя, частково тому, що воно означає різні речі для двох антагоністів. Зеленський розглядає це як безумовне припинення бойових дій, як прелюдію до мирних переговорів, Путін вимагає все більшого списку поступок в обмін на перемир’я", — зробили висновок у The Telegraph.
Нагадаємо, директор Національної економічної ради Білого дому Кевін Хассетт заявив в інтерв'ю для ABC News: через те, що зараз тривають перемовини щодо закінчення російсько-української війни, і в них "є прогрес", США "зробили паузу" та наразі не внесли Росію до списку країн, проти яких введено мита.