В Україні військові та члени їхніх сімей мають право скористатись пільгами на житлово-комунальні послуги.
Про це повідомляє прес-служба Чернівецької міської ради.
Зокрема, такі особи можуть отримати пільги у розмірі:
До членів сімей таких громадян, які мають право на пільги, належать:
Пільги, які передбачені законом:
Для отримання посвідчення пільговика громадянину потрібно мати при собі посвідчення учасника бойових дій, статусу особи з інвалідністю внаслідок війни чи члена сім’ї загиблого/загиблої.
"Якщо ви член сім’ї пільговика, вам потрібно додати документ, що підтверджує ваш родинний зв’язок або підтверджує законність представлення інтересів пільговика", — йдеться у повідомленні.
До Пенсійного фонду необхідно подати заяву про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.
"Щоб подати таку заяву при собі вам слід мати паспорт, документ, що підтверджує право на таку пільгу, картку платника податків та заяву про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг: придбання твердого палива, скрапленого газу", — додають у Чернівецькій міськраді.
Заяви можна подати очно та дистанційно. Очну заяву:
Дистанційно подати заяву можна у такий спосіб:
Заяву мають розглянути та прийняти рішення за 10 календарних днів. Про прийняте рішення громадянину повідомляють протягом трьох днів.
"Якщо військовослужбовець, ветеран чи член його родини вже є пенсіонером, то гроші повертають на рахунок, на який він отримує пенсію. В іншому випадку Пенсійний фонд відкриває для пільговика рахунок в "Ощадбанку" і повідомляє його про це", — додали у Чернівецькій міськраді.
Нагадаємо, раніше прес-служба ПФУ повідомляла, що українці, які не здатні самостійно оплачувати комунальні послуги, мають право на призначення житлової субсидії. Водночас громадянам, яким через заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг відмовили у наданні житлової субсидії, на наступний період для одержання виплат необхідно документально або підтвердити сплату заборгованості, або укласти договір про її реструктуризацію, або оскаржити у суді заборгованість, яку споживач не визнає.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими