1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Деякі українці можуть отримувати платіжки за світло з сумнівними сумами: чому та як цього уникнути
Фото: 18000.com.ua

Деякі українці можуть отримувати платіжки за світло з сумнівними сумами: чому та як цього уникнути

Якщо українці невчасно передали показники лічильника, або ж взагалі цього не зробили, то у платіжках за світло може змінитися сума. 

Про це повідомляє прес-служба YASNO.

"Якщо клієнт регулярно передає коректні показання у встановлені терміни, а саме за два дні до кінця поточного місяця та протягом трьох днів наступного, жодних змін у сумі до сплати за спожиту електроенергію бути не може", — запевнили у компанії.

Остаточна сума може змінюватись лише у разі невчасної, некоректної та нерегулярної передачі показань

Є два типи показань, якими оперують енергетики:

  • фактичні — клієнт передав показання у встановлені терміни або їх зафіксував оператор системи розподілу;
  • розрахункові — оператор системи розподілу, не маючи фактичних показань, розрахував обсяг спожитої електроенергії самостійно (по середньому). 

Якщо йдеться про фактичні показання, які передані у встановлені терміни, то сума в рахунках завжди буде коректною та змінам не підлягає, а от розрахункові показання — це перерахунки та корегування суми до сплати. 

У YASNO пояснили, що, якщо клієнт не передав показання взагалі або після завершення періоду приймання, то оператор системи розподілу у встановлений період не отримує показань електролічильника від клієнта. У такому випадку обсяг спожитої електроенергії розраховують по-середньому. Відповідно сума у рахунку буде відрізнятись від суми за фактичне споживання. Перерахунок може бути здійснено лише у наступному місяці у разі отримання коректних показань. 

Щоб отримати перерахунок, необхідно звернутись до оператора системи розподілу, надати фото лічильника у період передачі показань. Оператор системи розподілу перерахує обсяг спожитої електроенергії та надасть постачальнику у наступному місяці фактичний обсяг за кожен період, який був розрахований по середньому. 

"Є незмінне "золоте" правило для тих, хто хоче отримувати рахунки за фактично спожиту електроенергію — вчасно передавайте показання. Виконуючи цю дію щомісяця, не виникне жодних запитань до суми в рахунку", — попередив генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.

Нагадаємо, в Україні підвищення вартості комунальних послуг у квітні не очікується. Зокрема, у березні у багатьох містах достроково завершився опалювальний сезон, тому суми у платіжках будуть значно меншими, адже уже не доведеться платити за теплопостачання.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама