Фото: rada.gov.ua

Для чого Росія маніпулює заявами про готовність до масштабного обміну полоненими: роз'яснення ISW

Росія продовжує проводити інформаційні операції про обмін військовополоненими, щоб подати Україну як державу, яка не бажає вести переговори, та підірвати довіру українців до свого уряду. 

Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).

Як зазначають аналітики, представниця МЗС Росії Марія Захарова заявила 27 листопада, що Росія має список із 630 українських військовополонених, яких Москва "негайно" готова обміняти у межах обміну один до одного. Уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова опублікувала список можливих 630 українських військовополонених 2 грудня і заявила, що Україна відмовилася від обміну після того, як Росія його запропонувала. 

Секретар українського координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими бригадний генерал Дмитро Усов заявив 3 грудня, що російська влада не подала запитів на такий обмін військовополоненими офіційними каналами й що опублікований список містить цивільних осіб і військовополонених, яких Україна вже повернула додому. Усов зазначив, що російська влада зацікавлена ​​лише в обміні військовополоненими, захопленими українськими військами у Курській області. Він заявив, що російські офіційні особи, які публічно заявляють, що Україна підриває обмін військовополоненими, намагаються дискредитувати український уряд. 

Російське інсайдерське джерело також відзначило 29 листопада і 3 грудня, що заяви Захарової та Москалькової про передбачувану готовність Росії провести великий обмін військовополоненими є спробою уявити західним партнерам та союзникам України помилкову версію про те, що українське керівництво не бажає вести переговори, водночас хибно зображуючи Росію як сторону, зацікавлену у переговорах. 

ISW продовжує оцінювати, що інформаційні операції Кремля, зосереджені навколо військовополонених, ймовірно, спрямовані на те, щоб відвернути увагу від власних зусиль Кремля щодо зриву процесу обміну військовополоненими та від постійних повідомлень про порушення прав людини в Росії, включно зі стратами українських військовополонених. Росія, а не Україна, раніше демонструвала небажання проводити обміни військовополоненими, оскільки, як повідомляється, Москва відкидала українські пропозиції щодо обміну протягом кількох місяців до початку наступу України в Курській області у серпні 2024 року.

Нагадаємо, раніше Дмитро Лубінець інформував, що від початку повномасштабного вторгнення Україні вдалося повернути додому із російського полону майже чотири тисячі своїх громадян. Серед них — не лише військові, а й цивільні.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 04.12.2024 07:25