Захід стурбований рішучістю України утримати Бахмут. Фахівці з оборонного планування вважають, що українські сили не в змозі одночасно захищати Бахмут і розпочати весняний контрнаступ. На їхню думку, Україні необхідно віддати перевагу майбутньому наступу над захистом міста.
Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
Аналітики ISW переконані, що рішення України захищати Бахмут, мабуть, є стратегічно обґрунтованим кроком, попри втрати.
Оборона Бахмута, яку проводить Україна, змусила Кремль використати більшу частину угруповання "Вагнера" як силу і залучити цінні російські повітряно-десантні сили для підтримки наступальних операцій на виснаження.
Оборона Бахмута призвела до послаблення значних російських сил і, напевно, створить сприятливі умови для майбутнього українського контрнаступу.
Якби російські війська взяли Бахмут без значного опору українців, вони могли б сподіватися на розширення операцій таким чином, щоб Україна могла поспішно збудувати оборонні позиції на менш сприятливій місцевості, вважають експерти.
Таким чином, оборона Бахмута та спроба створити умови для контрнаступу, ймовірно, є взаємодоповнювальними, а не взаємозаперечними діями з огляду на те, що російські війська продовжили б наступ за Бахмут, якби Україна здала місто раніше.
Нагадаємо, у Бельгії 14 лютого відбулась дев’ята зустріч у форматі "Рамштайн". Міжнародні партнери України домовилися передати ЗСУ низку озброєння. Зокрема, Італія і Франція оголосили про надання Україні засобів ППО, Франція разом з Австралією буде розгортати виробництво боєприпасів калібру 155 мм, Норвегія загалом виділила 75 млрд євро на різні форми підтримки України.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими