1 248 день війни
Особовий склад
1 047 250
Танки
11 049
Артилерія
30 777
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 201
Крилаті ракети
3 535
Гелікоптери
340
БпЛА
47 834
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Експерт пояснив, чому в Україні більше не буде дешевих овочів та фруктів
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Експерт пояснив, чому в Україні більше не буде дешевих овочів та фруктів

Вартість овочів та фруктів на полицях магазинів залежить від балансу попиту і пропозиції. Водночас високі ціни на продукцію не забезпечують великих прибутків для агровиробників.

Як повідомив президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник, аграрії масово вирощують ті овочеві культури, які в минулому сезоні були найдорожчими. Таким чином, вони створюють перевиробництво та обвалюють ціни.

Він зауважив, що ситуація з фруктами та ягодами такий сценарій малоймовірний, але в садівництві існують більші ризики втрати врожаю через фактор погоди, а також експортні можливості у виробників наразі обмежені.

"Критичним стає дефіцит робочої сили та все більш дається взнаки зміна клімату. Тому не варто очікувати на дешеві продукти і не лише українцям, така тенденція спостерігається у всьому світі", — наголосив Баштанник.

Також він навів приклад, коли виробник зібрав полуницю з врожайністю 10 тонн продукції на один гектар, а планова — 17-20 тонн на гектар, тобто зібрано вдвічі менше. Водночас ціна на полуницю була не планова 55-60 гривень за кілограм, а 100-120 гривень за кілограм. 

"Це гарна кореляція в грошах, але високі ціни не дали підприємству додаткового доходу. Лише 5-10% виробників, які отримали заплановану врожайність отримали додатковий бонус непланових доходів", — зауважив він.

Баштанник наголосив, що не варто забувати й про понесені галуззю збитки. За роки війни Україна втратила близько 40-50% площ насаджень під черешнею саме в тих регіонах, де вона найкраще росла. Така ж сама ситуація з абрикосом та виноградом. Наростити ці об’єми буде доволі складно і довго.

Нагадаємо, аналітики проекту EastFruit повідомляли, що в Україні триває робота над створенням національної мережі овочесховищ. Це один із кроків до формування моделі агроіндустріальної країни.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама